Фінансова система України сьогодні стійкіша, ніж у попередні роки. Про це йдеться в пріоритетних напрямках досліджень Національного банку до 2025 року, повідомляє офіційний сайт НБУ.

Як зазначається в повідомленні, Нацбанк затвердив пріоритетні напрями для досліджень до 2025 року. До них належить, зокрема, забезпечення фінансової стабільності.

“Фінансова система України сьогодні стійкіша, ніж у попередні роки. Навіть попри коронакризу, за підсумками 2020 року, банківська система в цілому була прибутковою та достатньо капіталізованою, про що свідчать оцінка якості активів та стрес-тестування. Результати ж банківської системи 2021 року демонструють рекордні прибутки”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Водночас з огляду на поточні виклики для подальшого забезпечення фінансової стабільності планується дослідити:

  • моделі для цілей макропруденційної політики;
  • детермінанти кредитування;
  • вплив розвитку віртуальних активів на фінансову стабільність.

Наступний напрям досліджень – підвищення результативності монетарної політики. Ще один напрям досліджень – довгострокові виклики в реальному секторі економіки.

«Демографічні процеси, зокрема старіння населення та трудова міграція, матимуть вплив на ринки праці, продуктивність та загалом на економіку в середньостроковій перспективі. Тому фактор демографії є важливим предметом для досліджень НБУ. Зміна клімату також є одним із викликів сьогодення, якому приділятимуть більше уваги дослідники центрального банку», – повідомляє НБУ.