У місті Сміла Черкаської області чоловік змайстрував з газових труб і грубки обігрівач, який став причиною смерті для нього самого і для дитини. Старшу доньку із задимленого приміщення встигла витягти мати, і зараз дівчинка у важкому стані перебуває в реанімації.

"Чоловік опалення сильно перегрів. Просто ні газу, нічого не було, було дуже спекотно. Я прийшла – дитина непритомна", – розповіла вдова Юлія Бухарова.

Молодша дочка жінки загинула через обігрівач, який чоловік змайстрував власними руками – колишній військовий включив опалення і не помітив, як заснув, а його сусід досі не може повірити, що колишній військовий загинув такою смертю.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Як так сталося, що він так учадів, це просто я в шоці. Ви розумієте? По-перше, він пройшов Афган і в таких ситуаціях був … По ідеї мав був хоч трохи вікна бити", – заявив Віктор Галата.

Обігрівач, через який загинули чоловік і дитина, складався з пластикової труби, яка вела від газової плити до дров'яної печі. При цьому про вентиляцію господар не подбав.

"Господарями цього приміщення, в принципі, були порушені всі вимоги правил, які тільки є, які тільки можна було порушити. Вони повністю перекрили вихід димових газів в атмосферу, грубо кажучи, димохід був перекритий", – пояснив Віктор Ісаєнко, головний інженер ПАТ " Черкасигаз ".

Тим часом рятувальники стверджують, що чим холодніше стає на вулиці, тим більше трапляється трагедій. Тільки цього року через печі та несправні обігрівачі загинуло 15 осіб. А торік в грудні через порушення експлуатації печі заживо згоріли четверо дітей.

"Перед тим як використовувати піч, потрібно перевірити димоходи, щоб не було на трубі ніде тріщин, не було ніяких пошкоджень, переконатися, що всі вентиляційні шляхи працюють. Підключають люди до подовжувача кілька пристроїв, що також заборонено", – розповів Віталій Шульга, начальник сектора зв'язків із засобами масової інформації управління ДСНС в Черкаській області.

Трагедія в Смілі, запевняють газівники, сталася через незаконне втручання в газову систему. А сусіди не можуть прийти до тями після трагедії.

"Жінка нещодавно тут. Десь півроку вони живуть, а зустрічаються десь рік. Він її забрав з дітками, дуже добре жили. Він непитущий, і не курив навіть", – розповіла Ольга Отченко, мешканка Сміли.

Врятовану 13-річну дівчинку перевезли з районної лікарні в Черкаси. Там її будуть лікувати в барокамері. Прогнозів щодо стану дитини медики не дають.