Падіння гривні пов'язане з неправильними діями Національного банку України (НБУ), які призвели до більш ранньої сезонної девальвації української національної валюти. Таку думку висловив економічний експерт Борис Кушнірук.

 

На його думку, вже можна говорити про те, що почалася сезонна девальвація гривні, тому зниження курсу долара очікувати вже не варто, хоча невеликі коливання ще можливі. На думку економіста, зазвичай у липні встановлювався найвигідніший курс долара на рік для покупки, а з середини або з кінця серпня починалася сезонна девальвація гривні, яка тривала до січня.  

Популярне: Дружина Яценюка влаштувалась на роботу. Дізнайтесь, ким працює дружина екс-прем’єр-міністра


Як зазначив експерт, причини передчасного подорожчання долара полягають у діях НБУ піврічної давнини. Так, ще взимку поточного року регулятор пішов на підвищення облікової ставки з 14,6% відразу до 16%.

"На мою думку, цей крок був абсолютно виправданий. …В кінці січня – початку лютого гривня починає зазвичай зміцнюватися, а інфляція – скорочуватися. Тому підвищувати в той час облікову ставку було безглуздо. Але, підвищивши облікову ставку, вони збільшили прибутковість ОВДП. і спровокували ще більше зміцнення гривні в той момент, коли в Україну заходять гроші інвесторів-нерезидентів. А влітку, напередодні традиційного підвищення курсу, нерезиденти почали продавати облігації і виводити валюту", – пояснив економіст.

Нагадаємо, в середу, 1 серпня, середній курс покупки готівкового долара в українських банках, у порівнянні з вівторком, виріс на 8,80 коп до 26,7747 грн, а продажу – на 9,96 коп – до 27,1203 грн. Таким чином, курс національної валюти подолав психологічну позначку в 27 грн за долар.