Ось уже кілька днів поспіль в Мережі обговорюють скандальну переписку Юлії Тимошенко і Андрія Єрмака, яку помітили журналісти в Раді і злили в Мережу.

Не пройшов повз цієї теми і політолог Віктор Небоженко. Ось, що експерт пише у себе на сторінці в Фейсбуці.

Довго час Офіс президента України вів свою хитру, але наївну політичну гру, в якій слабкий прем’єр-міністр повинен брати на себе всю тяжкість критики, а позитив повинен був залишатися у президента Зеленського. Судячи з рейтингів Зеленського, який скотився до критичного рівня, з цією стратегією нічого не вийшло.

Крім того Зеленський завжди боявся появи в Кабміні сильного прем’єр-міністра, який почне свою політичну кар’єру за рахунок інтересів президента. Звідси прагнення Офісу президента реалізації моделі «слабкого прем’єр-міністра», типу Шмигаля.

Але ситуація в економіці продовжує погіршуватися і ось уже Єрмак – права рука президента Зеленського починає інтенсивні консультації і переговори з Тимошенко, як з кандидатом на антикризовий уряд.

Реально у президента Зеленського і Єрмака мало часу і простору для політичного маневру. Якщо Зеленський не погодиться на сильного прем’єр-міністра типу Тимошенко, йому доведеться віддавати посаду прем’єр-міністра черговому олігархові в обмін на припинення потужної дискредитації президента Зеленського і протестного шантажу. Або Захід нав’яже Зеленському свого, технічного прем’єр-міністра, типу «прогресивного капіталіста» Вітренка або англомовного Яценюка. І той і інший варіант не зупинить падіння рейтингу президента Зеленського, бо народ його вважає відповідальним за вибір хорошого або поганого прем’єр-міністра України.

Ось чому Єрмак так інтенсивно проводить консультації з Тимошенко, яка не раз заявляла про свою готовність зупинити сповзання України до економічної катастрофи і дефолту. Але для цього їй, як антикризовому прем’єр-міністру, знадобиться не тільки її особиста рішучість, професіоналізм і досвід, а також сильні міністри і конкретний план виходу з кризи. Але їй потрібна відкрита політична підтримка президента України Зеленського у Верховній Раді. В офісі президента мучаться – «і хочеться і колеться».

Чи наважиться Зеленський-Єрмак на створення публічного тандему «президент- прем’єр», або погодиться на чергову олігархічну пустушку, тимчасового правителя, який остаточно знищить рейтинг президента і зажене Кабмін в тупік- покаже час.