Президент України Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловили співчуття американському народу у зв’язку з двадцятою річницею терактів 11 вересня, коли загинули близько 3000 людей.

“20 років тому жахливі атаки 9/11 назавжди змінили світ. Сьогодні ми разом з американським народом згадуємо жертв цієї трагедії. Тероризму немає виправдання, маємо й надалі спільно протидіяти йому. Ми залишаємося пліч-о-пліч зі США у цій боротьбі”, – йдеться у заяві Зеленського в офіційному Twitter.

“У 20-ті роковини жахливих терористичних атак 11 вересня ми поділяємо біль американського народу і вшановуємо пам’ять багатьох жертв того дня, серед яких були і українці. Україна стоїть пліч-о-пліч зі США, аби тероризм ніколи не зміг зруйнувати нашу єдність і спільні цінності”, – заявив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, У переддень 20-ї річниці терактів президент США Джо Байден виступив зі зверненням до нації. Протягом ранку 11 вересня свої заяви оприлюднили низка європейських лідерів та глав МЗС.

Джо Байден у своєму відеозверненні, оприлюдненому напередодні річниці, згадав 2977 загиблих у теракті.

“У дні, що настали після 11 вересня, ми бачили героїзм всюди, там, де цього чекали і не чекали. І ми бачили щось досить рідкісне – справжнє відчуття національної єдності… У битві за душу Америки, єдність – це наша найбільша сила. Це не означає, що ми маємо вірити у щось одне – це про те, що ми повинні мати фундаментальну повагу й віру одне в одного та в цю націю”, – заявив президент США.

Він наголосив, що американці не повинні дозволити розділити себе.

“Єдність робить нас тими, ким ми є – Америкою у її найкращих проявах”, – наголосив Байден.

Королева Британії Єлизавета ІІ заявила, що її молитви з тими, хто загинув і вижив у терактах, та відзначила внесок усіх, хто допомагав відновити нормальне життя після трагедії. Прем’єр Британії Борис Джонсон заявив, що атаки не підірвали віру західного світу у свободу та демократію.

“Жахливі атаки 11 вересня двадцять років тому змінили хід історії. Пам’ятаємо жертв і шляхетні жертви численних людей, які кинулись на допомогу після теракту. ЄС продовжить залишатися союзником США у триваючій боротьбі з тероризмом та екстремізмом у всіх його проявах”, – заявив президент Євроради Шарль Мішель.

“Навіть у найтемніші, найбільш випробувальні моменти можуть проявлятися найкращі людські якості. ЄС підтримує США у захисті свободи і співчуття, на противагу ненависті”, – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Сьогодні ми оплакуємо усіх загиблих і співчуваємо тим, хто втратив близьких у терактах 11 вересня, хто зазнав серйозних травм… Ми повинні критично поміркувати над тим, що сталося після 11 вересня. Останні події в Афганістані стали дуже жорстким нагадуванням про це”, – зазначив глава МЗС Німеччини Гайко Маас, додавши, що внесок людей, які сприяли побудові демократії в цій країні, все одно важливий і цінний.

“Я переконаний, що ми повинні продовжувати працювати над миром і безпекою у світі у різні способи. Залишитися осторонь – це найгірший спосіб слугувати власним інтересам і гарантувати свою безпеку. Частина відповіді на питання – у поновленні нашої союзницької співпраці, і особливо у цей день – підтвердженні нашої дружби і партнерства із США”, – додав Маас.

“Сьогодні – 20 річниця з жахливих терактів 11 вересня… Ми повинні продовжувати боротися з ісламістським терором і радикалізацією разом із США”, – написав канцлер Австрії Себастьян Курц.

Президент Польщі поклав вінок до меморіальної дошки загиблим у теракті, що у каплиці президентського палацу. “Ці події назавжди змінили світ… Ми пам’ятаємо 9/11”, – йдеться у заяві канцелярії президента.

“Ми ніколи не забудемо і завжди будемо боротися за свободу”, – заявив президент Франції Еммануель Макрон.