У найближчі тижні президент України Володимир Зеленський зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним на саміті в нормандському форматі.

Дану новину прокоментував український дипломат Володимир Огризко.

“Козирі, як і раніше, залишаються на руках України і Заходу. Я маю на увазі санкції. Якщо ці санкції будуть використовуватися в повній мірі, то Росія змінить позицію. Якщо вони будуть залишатися потенційними і досить м’якими, як зараз, то для Путіна це не аргумент “, – пише він.

На жаль, ці козирі не використовуються належним чином, і в даному випадку я не дуже великий оптиміст.

“Чому? Давайте згадаємо заяви Путіна, коли ця інформація з’явилася:” Йому (Зеленському) Потрібно виконати домашнє завдання “, – нагадує дипломат.

За його словами, це означає наступну позицію Росію: поки Україна не почне безпосередніх контактів з бандитами, до тих пір наша позиція не зміниться.

“Хіба що під час переговорів Путіна з Макроном були досягнуті певні, поки що непублічні домовленості, що він піде на якісь кроки. Можливо, він пов’язав це з якимись кроками і з нашого боку”, – припустив він.

Також він наголосив, що потрібно бути обережними, щоб ми не потрапили в ситуацію, коли ми будемо йти назустріч Путіну тільки тому, що на нас будуть тиснути з Парижа або з Берліна.

“Мені здається, нашу позицію треба чітко і ясно не тільки заявляти, але і тримати. Інакше ми просто будемо видавати свої поразки за великі перемоги”, – стверджує дипломат.

Якщо Росія залишиться на своїх позиціях, то позитивних результатів від такої зустрічі не буде, вважає він.

“Якої максимальної користі може досягти Україна, якщо козирі будуть використані? Російські війська заберуться геть з Донбасу, за ними миттєво втечуть найманці, вбивці, ґвалтівники та весь інший непотріб. І там, згідно Мінським домовленостями, через певний час, під наглядом міжнародних структур відбудуться місцеві вибори, але в рамках українського законодавства, коли там будуть діяти українські політичні партії, коли там будуть працювати українські ЗМІ і так далі “, – пише він.