Московський райсуд Харкова 16 січня відсторонив від посади директора ДП «Гутянське лісове господарство», який підозрюється у службовій недбалості.

Лісника Віктора Сису відсторонено від посади – рішення суду.

Як повідомили у прес-службі обласної прокуратури, вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, прокуратура області повідомила про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) директору вищевказаного державного підприємства.

Як раніше повідомляв прокурор області Олександр Фільчаков, директор зазначеного державного підприємства, несумлінно ставлячись до своїх прямих обов’язків та неналежно їх виконуючи, не забезпечив належне зберігання майна державного підприємства, яке йому було ввірене.

Внаслідок вказаних дій у Володимирському лісництві ДП «Гутянське лісове господарство» невстановленими особами у жовтні-листопаді минулого року здійснено незаконну порубку та вивезення понад 200 дубів. У результаті державі було завдано збитків майже на 4,2 мільйони гривень.Згідно ч. 2 ст. 367 КК України підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Варто зазначити, що в свій час, між президентом і директором лісгоспу відбувся такий діалог:

— А ви фігуруєте в схемах.
— Я не керую схемами.
— Я не кажу, що ви керуєте.
— Я кажу, що я працюю у Гутянському лісгоспі, і питання в тому, що ми зараз поставили правильну роботу лісгоспу. Все іде офіційно.
— Дивіться, я бачив, яка правильна робота там поставлена.
— Ви ж літали над Жовтневим лісгоспом! Я до Жовтневого лісгопсу не маю ніякого відношення. Це пан Чагаровський вже 7 років там працює. Він працював при Януковичу, при Порошенко…

— На вас заведена кримінальна справа, ви знаєте?
— Я знаю. На всіх директорів є кримінальні справи. Я згоден. Але я працюю тільки рік. І за мій рік зарплата збільшилась до 20 тисяч гривень, реалізація збільшилась до 180 млн… Гутянський лігсосп в цьому році посадив в 5 раз більше лісу, зрубали 100 га лісу, посадили 500 га лісу.