Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова доручила керівникам обласних прокуратур вивчити законність використання бюджетних коштів, шубовсь використані на президентську програму “Велике будівництво”.
Копія розпорядження генпрокурорки є в розпорядженні видання “Букви”.
В документі наголошується, що опублікована інформація правоохоронних органів, звернення громадян, а також результати журналістських розслідувань “свідчать про наявність непоодиноких випадків порушення закону та зловживань під час проведення закупівель, визначення вартості доріг і матеріалів, виконання і прийняття робіт при будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні автомобільних доріг”.
Саме тому очільниця ОГП рекомендує своїм підлеглим організувати комплексне вивчення зазначених питань, а також звернути увагу на законність використання бюджетних коштів, які направили на будівництво.
“Вивчення підлягає період за 2019 та 11 місяців 2020 року. За його результатами прокурори мають надіслати звіти до Офісу генпрокурора. Рекомендації щодо того, що перевірити розписані на 11 сторінках. Як відомо, останнім часом періодично ширяться чутки про відставку генерального прокурора, а також про можливу заміну міністра інфраструктури Владислава Криклія на голову Укравтодору Олександра Кубракова. Втім ці ротації з фракцією ще не обговорювали”, — йдеться в повідомленні.
У документі увага акцентується на тому, що програму “Велике будівництво” ініціював саме президент Зеленський. Прокурорів ж просять вивчити всі наявні кримінальні справи, які стосуються її реалізації, зокрема, за 2019 й і 11 місяців 2020 го.
Серед іншого, фахівці повинні розшукати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань всі згадки про якісь порушення в ході ремонту і будівництва доріг, які фінансувалися з держскарбниці в рамках програми. Прокурори повинні надати не тільки кількість таких справ, а й стан їх реалізації, в тому числі й те, як на такі порушення реагували їх відомства на місцях. Якщо ж реакції не було – потрібно роз’яснити, чому саме. Коли знайдуть тих, хто винен у порушеннях – подбати про те, щоб вони були притягнуті до відповідальності.
Всю інформацію керівники облпрокуратур повинні направити в Офіс генпрокурора не пізніше 14 грудня 2020 року.