Як стало відомо, померла зірка серіалу «Мухтар» . – повідомляє Корупція.Інфо

«Повернення Мухтара» – російський детективний багатосерійний серіал про пригоди оперативників та їх службово-розшукової собаки по кличці Мухтар. Виробництво ЗАТ «Медіа Кіт» на замовлення «Студії 2В». Прем'єра серіалу відбулася 12 січня 2004 року на каналі Росія-1, а 31 серпня 2004 року проект перейшов на НТВ.

В кадрі пес – в житті його звали Якс – пробув більше чотирьох років. «Якса більше немає, – каже партнерка чотириногого сищика – актриса Оксана Сташенко. – Індуси кажуть, що душі собак переселяються в метеликів. Не вбивайте, будь ласка, метеликів».

Якс з'явився в серіалі в 2008 році. Члени знімальної групи регулярно підгодовували чотириногого друга курячими грудками. Коли закінчувалися зйомки з його участю, пес обходив всіх акторів, які брали участь у зйомках, і від кожного отримував смачну винагороду. «Це було нашою знімальною традиції, – розповідали актори «Мухтара».

Кінологи, які виховали Мухтара, цього були не раді. Справа в тому, що акторам, в тому числі і собак, в кадрі потрібно бути в хорошій формі. Тому пса сильно не перегодовували, боячись ожиріння. Якса регулярно примушували дотримуватися дієти.

Його раціон виглядав наступним чином: вранці пес їв знежирений сир, днем його годували відварною куркою, а ввечері давали сухий корм. Грудки були головними ласощами кіношного Мухтара. В тиждень Якс з'їдав до двох кілограмів коханого

Незважаючи на втрату головного героя, зйомки серіалу продовжаться. Зараз у фільмі знімається новий собака. Якса кілька років тому члени знімальної групи проводили на пенсію, так як за собачим мірками він став уже дідусем.