Президент Володимир Зеленський заявив, що попри риторику Путіна “взяти весь Донбас”, Україна не дасть жодного сантиметра своєї землі.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Так, відповідаючи на питання журналіста, чи вважає він, що Путін хоче окупувати весь Донбас і забрати його до складу Росії, Зеленський сказав: “Мені здається, я знаю, чого він хоче, але я не хотів би його підштовхувати. Тому що завжди є надія на один відсоток, що він цього не бажає. Або навіть якщо бажає, то не зробить”.

За словами президента України, всі чули риторику Путіна, що він “візьме весь Донбас”.

“Ми чули цю риторику, що він візьме весь Донбас. Але ми маємо знати наш народ, і я хотів би, щоб ви розуміли мене: ми не дамо їм жодного сантиметра нашої землі. Чого б нам це не коштувало. І це дуже важливо розуміти. Тому я дуже сподіваюся, що вони не підуть далі, на ескалацію. Бо, як я вже казав, це буде програш для всіх. І історично насамперед для них. Бо ми – на своїй землі”, – наголосив Зеленський.

Також Володимир Зеленський заявив, що російська сторона своїми діями намагається спровокувати Україну. Стягування російських військ до кордонів України – політичний і психологічний тиск на нашу країну.

“Вони точно намагаються показати, що ми повинні боятися, і вони намагаються точно провокувати нас. Ми бачимо, скільки пострілів. Ми бачимо з окупованих територій снайперський вогонь. Ми маємо різні розвіддані, і ми бачимо нарощування військ як у Криму, на Донбасі, так і на кордонах України та Росії у різних напрямках. Вони начебто трактують це як підготовку до навчань “Захід-2021”. Але ми всі розуміємо – це тиск. Тиск політичний, мілітаризований, психологічний. Чому психологічний? Тому що вони стріляють і чекають, що ми будемо відповідати так само. Мало того, вони “чекають”, що ми підемо на сході України в наступ. Але ми не дамо їм “такого щастя””, – зазначив президент.

“Ми бачимо їхню риторику, риторику оточення Президента Російської Федерації. Я вважаю це дуже небезпечним для нас, для Європи і, врешті-решт, для його країни. Це небезпечна риторика, коли ти говориш, що ми в будь-якому разі готові захищати “наших” російських громадян. Ви знаєте, в усьому світі є росіяни, як і українці, і французи, й інші нації. Світ – він ширший за колишній Радянський Союз, за Європу, за Сполучені Штати, за Китай… Але це не означає, що кожна з цих країн повинна захищати своїх громадян і заводити туди війська. Тоді це – світова війна”, – додав Зеленський.

Президент також підкреслив, що не треба захищати наші території від нас.