У в’язницю за корупцію можуть сісти директор і його підлеглий, які стежили за ґрунтами Харківщини, за злочинну змову.

Харківська місцева прокуратура № 5 в суд направила обвинувальний висновок у відношенні директора і працівника держустанови за фактом одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України). Про це повідомляє прес-служба відомства.

Раніше слідство встановило, що директор Харківської філії державної установи, яке веде експертний нагляд за станом ґрунтів України, вступив в злочинну змову з підлеглим йому працівником.

У квітні 2020 року злочинний дует запропонував чоловікові, який за дорученням представляв інтереси третьої особи, дати їм 12 тисяч гривень за складання та видачу експертного висновку за якістю грунтів і аналізу земель сільськогосподарського призначення.

10 червня 2020 чоловік скоїв транзакцію на банківський рахунок третьої особи і отримав обіцяне експертний висновок. У той же день директора філії і його підлеглого затримали і повідомили про підозру.

Як повідомляли “Харків. Коментарі” раніше 16 вересня обвинувальний акт у вказаній кримінальній виробництву направлено до суду. Посадовим особам загрожує покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.