Підвищення мінімальної зарплати принесе пересічним громадянам не тільки плюси, а й мінуси, передає Корупція.Інфо

Поплулярное: “Тіло не можна хоронити, бо…”: адвокат сім’ї Ноздровської зробив гучну заяву

З першого січня мінімальну зарплату підвищили до 3723 грн, однак частина підвищення «з'їсть» скорочення субсидій. Крім того, зростуть і деякі податки.

Для прикладу підрахуємо, як зміниться розмір субсидії для сім'ї з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами. При врахуванні двох мінімальних зарплат в 3200 грн, така сім'я повинна віддавати за комунальні послуги не більше 602 грн. В цьому році, з урахуванням зростання мінімальної зарплати, ця ж сім'я заплатить за комунальні послуги вже 815 грн з субсидією.

Фактично, збільшуючи заробітну плату, уряд зобов'язує роботодавців надавати більше грошей до бюджету у вигляді податків. З одного боку, це збільшує надходження в державну казну, з іншого боку – дозволяє скоротити витрати на субсидії. З огляду на високий рівень "сірої" зайнятості, велика частина українців, оформлених на мінімалку, другу частину зарплати отримують в «конверті», що не виплачуючи з неї податки. Збільшення мінімальної зарплати, як заявляють в Міністерстві соціальної політики, дозволяє виводити зарплати з «тіні».

Також збільшиться і податок на нерухомість. Платити потрібно за квартири площею від 60 кв. м і будинки від 120 квадратів. Місцева влада має право збільшити цю норму. Для прикладу: у 2017 році власник квартири площею 100 кв. м в Києві заплатив податок на нерухомість в розмірі 551 грн (з урахуванням мінімальної зарплати в січні 2016- го). У 2018 році за цю ж квартиру доведеться заплатити вже 1280 грн.