Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з випадком жорстокого нападу в Парижі на українського підлітка.

Про це глава держави повідомив в Facebook.

Те, що не відпускає. Напад, який шокує своєю дикістю, варварством, ненавистю.

Ще 15 січня у Парижі жорстоко побили нашого хлопця – українця, підлітка. Хто це зробив? Судячи з відео, такі ж підлітки або трохи старші. Десять на одного. У них була арматура, холодна зброя. І в них була мета – вбивати, калічити, нівечити.

Юрій з друзями повертався зі школи, коли на них напали.

Хлопець досі у важкому стані з численними травмами, досі лікарі стараються бути дуже обережними у своїх прогнозах. Але є підстави сподіватися, що він одужає.

Знайти й покарати нападників. Це навіть не просто наша вимога, це питання цивілізованості. У будь-якій країні такий напад заслуговує на жорстку реакцію держави.

Посольство України у Франції залучене до цієї ситуації. Українська держава зробить усе, щоб Юрій та його родина отримали необхідну допомогу, а розслідування – необхідні стимули. Вже маємо жорстку реакцію міністра внутрішніх справ Франції Жеральда Дарманена та мера Парижа Анн Ідальго.

Нападники абсолютно точно повинні опинитися у в’язниці.

Нагадаємо, що 15 січня в Мережі з’явилось відео в Парижі, де група невідомих жорстоко побила 14-річного українського підлітка, який свій день народження зустрів у комі.

На кадрах з камер спостереження можна побачити поваленого на землю підлітка, якого жорстоко б’є група хлопців. За попередніми даними, його ж віку.

Зокрема, нападники застосовують холодну зброю, палиці, стрибають на голову жертви.

Через жорсткий нападу студент Юрій знаходиться в комі в реанімації, його стан критичний. У хлопця в декількох місцях пробитий череп, множинні переломи рук, ребер, ножові поранення, травма очей.

Як повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко в своєму Twiiter, лікарі спостерігають у підлітка позитивну динаміку.

“Обнадійливі новини про юнака Юрія. Як повідомив під час зустрічі з консулом завідувач реанімаційного відділення госпіталю Некер, стан важкий, але є позитивна динаміка. Лікарі планують почати процес виведення зі стану штучної коми для подальшої реабілітації. Бажаємо якнайшвидшого одужання”, – написав посол.