Картина із пейзажем села допомогла вінничанину Андрієві Виросткову через 75 років дізнатися про долю безвісти зниклого на Другій світовій війні батька, передає Корупція.Інфо
Малюнок із прізвищем автора і датою 1943 рік в своєму архіві знайшов громадянин Норвегії Кнут Бленгслі. З'ясувалося, що картину намалював військовий, коли потрапив у норвезький табір для полонених. Подарував жінці, яка врятувала від голоду — носила у бараки хліб та картоплю. Відтоді малюнок зберігався у родині. Чоловік знайшов його, коли перебирав речі у шафі та вирішив відшукати автора.
Єдиною зачіпкою було прізвище автора у лівому куті. Норвежець шукав дані в музейних архівах, потім звернувся у службу розшуку Червоного Хреста.
"Коли мені трапилася ця картинка, подумав: "А що сталося з цією людиною?". Звернувся до Музею війни. Дізнався, що він з України, його військове звання, дату народження. Що він вступив на службу 1940 року. Його взяли в полон у Бердичеві. Я дізнався, що в нього є син – теж Андрій", – розповідає Кнут Бленгслі.
Через півроку служба розшуку знайшла сина художника та передала картину. У відповідь вінничанин написав лист-подяку.
Популярне: "Не хочу вчити українську!": Мовний скандал з дружиною Ступки набирає обертів
"Здраствуйте шановний Кнут, я отримав бандероль, тобто картину і лист. Дізнався багато новин про свого батька. Дякую вам за турботу. Велике спасибі вашим рідним і близьким. Низьким уклін пані Хельги Розенфорс за те, що всією сім'єю зберегли картину намальовану моїм батьком", – написав в листі Виростковий.