У вівторок, 29 вересня, представник України в Тристоронньої контактній групі Вітольд Фокін, виступаючи в Раді, ще раз повторив свою тезу про те, що амністія Донбасом повинна бути загальною. Також він заявив, що головним винуватцем тривалого конфлікту на сході України є екс-президент Порошенко.

 

Про це повідомляє телеграм-канал “Политика Страны”.

Коментуючи свої заяви в інтерв’ю “Країні”, Фокін заявив, що “за все своє життя жодного разу не відчував такої кількості докорів і образ”. Втім, він знову підтвердив свою тезу, що “амністія повинна бути загальною, і тільки тоді в ній буде сенс. Тому що вона деморалізує супротивника і зберігає життя наших солдатів”.

“Альтернативи Мінським угодами не існує, хоча вони викликають чимало нарікань”, – сказав політик.

Крім того, Вітольд Фокін заявив, що головним винуватцем продовження конфлікту на Донбасі є Порошенко, який по суті перетворив війну на прибутковий бізнес.

“Майже п’ятирічне топтання на одному місці стало наслідком двох причин. Перша – Мінські домовленості не є нормативно-правовим актом, тобто вони не є обов’язковими для виконання. Але головна причина в тому, буду відвертим, що гарант конституції на той час більше дбав про власний авторитет і влади, а не про народ. Я вже не кажу про величезну прибутковості військової справи”, – сказав він.

Крім того, на питання, чого хоче Москва в Тристоронньої контактній групі, Фокін відповів, що це проведення виборів на Донбасі.

“Ви знаєте, сказати, що вони ведуть себе нечемно, то не сказати. Але роблять все для того, щоб не було просування переговорів. Сьогодні мало відбутися засідання робочої групи, відбулося воно чи ні не знаю, але швидше за все не відбулося. Тому що Росія вимагає те, що написано саме в мінських домовленостях – провести вибори там і там. і тут, вибачте за вираз, – проти лома немає прийому “, – сказав Фокін.

На питання, чи йде у нас війна з Росією, представник України в ТКГ заявив: “жодного підтвердження, що ведеться війна між РФ і Україною, я не бачу”.

Вітольда Фокіна на засіданні комітету з питань місцевого самоврядування влаштували справжню публічну прочуханку.

Від нього зажадали вибачень за думки, висловлені в інтерв’ю “Країні”. Заступник голови комітету, нардеп “Голоси” Лозинський цілих дві хвилини читав йому моралі. І в підсумку запитав у Фокіна, чий Крим.

Депутати “Голосу” продовжили палити на комітеті за участю Фокіна. “Не потрібно боятися бути ворогом Російської Федерації”, – радить йому Соломія Бобровська.

В кінці цієї мови окремі нардепи почали перебивати Лозинського і викрикувати з місця: “Треба ж мати хоч якийсь такт!”

Фокін у відповідь на тираду Лозинського заявив, що Конституція дає йому право на вільне вираження думок.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що народний депутат “Голосу” Соломія Бобровська підготувала депутатське звернення до президента України Володимиру Зеленському про відкликання Вітольда Фокіна з української делегації ТКГ. Всі представники депутатських груп і фракцій, крім ОТЗЖ, підписали документ.