В Україні у наступному році поряд з «Великим будівництвом» буде запущена масштабна програма великої реставрації, яка передбачатиме відновлення 100 об’єктів культури та туризму. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ на Вінниччині.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

«Це дуже важливі об’єкти. Вони вже не інфраструктурні – вони перш за все історичні. І вони як туристичні «магніти» можуть приваблювати як українських туристів, так і іноземних», – сказав Глава держави.

Тому, за його словами, ця програма вже передбачена в проекті державного бюджету на наступний рік.

«У нас буде амбітний список зі 100 об’єктів по всій країні. Їх, до речі, набагато більше. Але мені здається, що це правильний, гарний початок», – наголосив він.

Володимир Зеленський зазначив, що до переліку об’єктів, які будуть реставрувати наступного року, варто включити, зокрема, палац Потоцьких, що в Тульчині на Вінниччині.

Крім того, наступного року продовжиться реалізація національної програми «Велике будівництво».

«До будь-якого палацу треба доїхати, тому будуються дороги», – підсумував Глава держави.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Володимир зеленський знаходиться з робочим візитом на Вінниччині.

Глава держави оглянув, як відбувається капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю). Капітальний ремонт шляхопроводу є частиною проекту транспортного коридору GO Highway, який з’єднає чорноморські порти Миколаїв та Одесу з польським Гданськом на Балтійському морі. У межах Вінницької області коридор проходить по автомобільній дорозі М-12 від кордону з Хмельницькою областю до межі з Черкаською. Цього року ремонт дороги на Вінниччині буде завершено.

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Піщик зазначив, що роботи на всіх об’єктах буде завершено цього року.

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов ознайомив Президента з планами реконструкції палацу Потоцьких у місті Тульчині – пам’ятки містобудування та архітектури державного значення. Він зазначив, що Вінницька ОДА запропонувала внести реконструкцію палацу до переліку об’єктів «Великого будівництва» у галузі культури на 2021 рік.