3456158c8546ffbb78148781380301cc1439145281

Ворожа ДРГ змогла взяти в полон українського морського піхотинця тільки тому, що він був з новоприбулих необстріляних ще мобілізованих. Крім цього, інцидент стався вночі при передачі позицій прибулим бійцям, під час виконання команди про термінове виведення батальйону «Донбас» з лінії фронту. Військовослужбовці, які змінили «Донбас» не мали ні тепловізорів ні приладів нічного бачення.

Про це пише у соцмережі начальник КШМ у батальйоні «Донбас» Євген Шевченко, передає Корупція.Інфо.

«Стали відомі результати роботи російської ДРГ, яка сьогодні побувала на лівому фланзі позицій ЗСУ в Широкіне: один морський піхотинець узятий в полон (поки офіційно значиться як зниклий безвісти), один загинув (пряме кульове в голову), один поранений (осколки гранати). 

Мій коментар почнеться з того, що дехто в Києві так поспішав вивести батальйон «Донбас» з лінії фронту, що дав на передачу позицій дві години, і це вночі! Дві нічні години, Карл! І як «Донбас» повинен був передати ці позиції бійцям, які жодного разу не бачили ці позиції вдень і прибули на них вночі без тепловізорів і нічних приладів? Чому нам не дали хоча б добу?..А закінчиться мій комент тим, що за ті півроку, що ми стояли в Широкіне і його околицях, жодна (!) зі спроб ДРГ підібратися до наших позиціях не була успішною, хоча повірте – їх було не мало! І адже мова йде не про рівень професійної підготовки (хоча, потрібно відзначити, що бойовий досвід більшості новоприбулих хлопців був рівний нулю), а про те, що і у нас, і у «Азова» на кожній позиції був тепловізор – на кожній позиції! І прилади нічного бачення були, і всі ДРГ знищувалися нами у той час, коли мали необережність бути виявленими нашими спостерігачами», – пише Шевченко.

За словами Шевченко, прибули бійці були достатньо мотивовані, але не мали бойового досвіду, до того ж були погано екіпіровані. А в цей час боєздатний підрозділ відправлявся в тил – будувати третю лінію оборони.

«І мене гнітить те, що цих відмінних хлопців, необстріляних, але цілком мотивованих бійців і справжніх патріотів кидають в одну з найнебезпечніших точок на карті нинішньої війни. Кидають, як сліпих кошенят, а наш мудак-президент в той же день заявляє по ТБ, що це «Повністю екіпірований і готовий до бою підрозділ!». Так іди з ними повоюй, головнокомандувач ти наш! Чи сина свого відправ – він цілком годиться під мобілізацію. І, до речі, сьогодні ж рано вранці з гармат Д-30 було обстріляно село Лебединське, що знаходиться вище Широкіного – всього близько 20 залпів. Обстріляли ті ж, хто бив по нас і звідти ж – з вітряків. Відповідь вогню не дочекалися – наказу не було. 

«Перемир'я» триває – так, товаришу президент? І саме тому батальйон «Донбас» отримав наказ висуватися в Запоріжжі будувати третю лінію оборони. Бойовий штурмовий підрозділ, що володіє неоціненним досвідом ведення війни буде перекваліфікований на інженерний батальйон тільки тому, що у нас більше нікому Дзоти будувати?», – питає боєць.