Німеччина – це вже не просто партнер Росії, а фактично, її союзник. Не гібридний. Контури цього союзництва днями проявились особливо відверто. Про це пише експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин Михайло Гончар для “Обозрєватєля”

1. “У Берліні дуже стурбовані збільшенням інтенсивності бойових дій на Сході України, а також повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл і загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон типу “Байрактар”, – із заяви МЗС ФРН.

2. Міністерство економіки та енергетики Німеччини надало німецькому Регулятору офіційний висновок, що сертифікація оператора “Північного потоку-2” не загрожує безпеці постачання газу в Німеччині та інших країнах Європейського Союзу.

3. Берліном проігноровано положення Ст. 274 “Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони”: “Сторони мають докладати зусиль для сприяння використанню інфраструктури передачі та збереження газу та, у разі необхідності, проводити консультації одна з одною або координувати свої дії стосовно розвитку інфраструктури. Сторони мають співробітничати у питаннях, що стосуються торгівлі природним газом, сталого розвитку та безпеки постачання….”

Кількість пунктів можна продовжувати ретроспективно. Суті це не змінить. Шило вилазить з мішка. За таких обставин, Путіну вже навіть не варто вдаватись до “аргументів” типу “ихтамнет”.

Отже, Європа починає жити в нових реаліях російсько-німецького пакту Путіна-Меркель.

П. С. Головнокомандувачу Збройних Сил України, члену РНБО, генерал-лейтенанту Валерію Залужному і Послові України в сучасному німецькому Райху Андрію Мельнику – респект!!! Одне побажання тільки – максимально ефективно використовувати боєкомплект “Байрактарів” – вражати не тільки техніку, але й нищити живу силу, яка приводить цю техніку в дію. І не звертати увагу на воплі і соплі путінферштеєрів. Посол Мельник тримає дипломатичний фронт у лігвиську ворога.

П.П.С. Цікаво, чи МЗС України викличе німецьку послицю для пояснень позиції Берліна? Формальність звісно. Все і так зрозуміло.

А чи нашій послиці у Вашингтоні буде вказівка звернутися до Держдепу пояснити позицію США в контексті останніх дій Німеччини через призму Спільної заяви Байдена – Меркель від 21 липня?

П.П.П.С. Трохи гумору. Таким чином, Меркель вже заробила не тільки на орден Дружби від Путіна та гарну пенсію від “Газпрому”, а на щось значно більше – прижиттєвий пам’ятник Ангелі – вершниця верхи на трубі великого діаметра, в Усть-Лузі, на компресорній станції “Газпрому” з надписом азбукою Морзе: “Ангеле. Спасибо за службу! Владимир”. Монументальні скульптури Шрьодера, Варніга і Альтмайєра будуть біля ніг Найвеличнішої Бундесфюрер усіх часів.

До слова, Україна засмучена висновком Мінекономіки Німеччини щодо безпечності і надійності газопостачання газопроводом “Північний потік-2” і продовжить працювати з німецькими партнерами, аби рішення щодо цього газогону не ухвалювалися похапцем.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в середу, 27 жовтня, передає “Укрінформ”.

“Що стосується рішення німецького регулятора, то ми ним засмучені. Вже є позиція “Нафтогазу” з цього питання… Ми доведемо свою позицію до німецьких партнерів і будемо просити їх і працювати з ними над тим, щоб рішення щодо “Північного потоку-2″ не ухвалювалися похапцем, швидко, без ретельного аналізу та вивчення”, – сказав Кулеба.

Водночас він наголосив, що якими б швидкими не були дії німецького регулятора, все одно ключовим питанням є залучення до процесу сертифікації “Північного потоку-2”. Європейської Комісії, а кінцевою метою – застосування Третього енергетичного пакета до його функціонування.