19 червня у київській лікарні "Феофанія" після важкої хвороби помер відомий український поет, політик та громадський діяч, Герой України Іван Драч, передає Корупція.Інфо

Як повідомив український кінокритик і сценарист Сергій Тримбач на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook, йому був 81 рік.

За словами Тримбача, ще вчора поет був живий, і кінокритик розмовляв з його дружиною.

"Ще вчора ввечері я говорив із дружиною, Марією Михайлівною. Надія лишалася, одначе ж сталося те, що сталося," – написав він.

Іван Федорович заповів поховати його у рідному селі Теліженці, поряд з могилою сина Максима.

Нагадаємо, Іван Драч народився в селі Теліжинці Тетіївського району на Київщині. Після школи викладав російську мову й літературу в семирічці села Дзвеняче Тетіївського району. З Київського університету відрахували за політичні погляди. Закінчив Вищі сценарні курси в Москві. Майже 30 років був членом КПРС. 1983-го отримав Державну премію СРСР з літератури за збірку віршів російською мовою "Зеленые врата". 

Працював сценаристом на кіностудії імені Олександра Довженка. З 1989-го по 1992-й був співголовою Народного руху України – разом із В'ячеславом Чорноволом і Михайлом Горинем. Депутат Верховної Ради трьох скликань. Автор 20 поетичних збірок. Лауреат Шевченківської премії. Має звання "Герой України". Жив у Києві та Кончі-Озерній. Любив собак.

Дружина Марія – математик. Син Максим був лікарем, загинув 2009 року – за нез'ясованих обставин отримав черепно-мозкову травму. 

Популярне: "Очей вже взагалі не видно": Ірина Луценко опублікувала романтичне фото з чоловіком з Одеси

Донька Мар'яна очолює українську службу радіо­станції "Свобода", живе у Празі. Залишилися внуки – 10-річна Марта, Марія, 12 років і 20-річний Іван.