Українські військові просуваються вперед на Донеччині. Поблизу Бахмута ЗСУ прорвали лінію оборони російських окупантів та просунулися на 3-5 км. Про це розповів у соцмережах військовий 109-й бригади ТРО Єгор Фірсов.
Наші захисники змогли зайняти всі стратегічні локації та пункти, які раніше були під контролем окупантів.
«Умовно кажучи, де стояли роти нашого батальйону, де сиділи в окопах на першій лінії оборони, а зараз ці окопи та бліндажі вважаються тилом. Тобто, якщо ворог тоді від нас був умовно через поле, то зараз 3-5 км просунулися ЗСУ. Завдяки нашим штурмовикам, які зробили надважливий, сміливий крок і вибили ворога з тих позицій», – сказав Фірсов.
Він також зазначив, що під Бахмутом досі тривають тяжкі бої. Російські окупанти обстрілюють місто “Градами”.
“Там зараз немає жодного мікрорайону, куди б не прилітали ворожі ракети”, – розповів військовий.
Окупанти намагаються захопити Соледар на Донеччині, який знаходиться за 15 км від Бахмута.
«Тому район Соледара буде зараз одним із гарячих, чи, можливо, – найгарячішим напрямком», – додав Фірсов.
ЗСУ вже кілька місяців стримують росіян з кривавими боями на підступах до Бахмута. Якщо він не встоїть, це відкриє для росіян шлях на два найбільші міста вільного Донбасу – Слов’янськ і Краматорськ.
Є всі причини сподіватися, що українські воїни зможуть втримати ворожу навалу поблизу Бахмута. Таку думку у своєму стрімі висловив військовий експерт Олег Жданов
Фахівець заявив, що нині для Слов’янська можуть зрости ризики окупації. Адже найбільш укомплектовані російські підрозділи, найімовірніше, будуть перекинуті на Донецький напрямок.
Потрібно нарощувати зусилля на тому напрямку, яке є головним для російського командування. Головне – це донецький напрямок. Чому сам Слов’янськ? Згадайте, де відбувається водонабір і звідки забезпечується водою Донецьк і далі вся область,
– пояснив Олег Жданов.
Він переконаний, що росіяни докладають так багато зусиль на напрямках Бахмута й Соледара саме через те, що вони не зможуть пережити зиму без води.
“Тому для вашого міста, я вважаю, найближчим часом ризики зростуть. Для нас буде дуже непросте завдання відстояти ту лінію оборони, яку ми займаємо сьогодні”, – відзначає військовий експерт.
Він також висловив сподівання, що в Генеральному штабі ЗСУ вже є план, як цього досягти, та закликав допомагати Збройним Силам України.
Про те, навіщо противнику Бахмут розповів військовий експерт, полковник Роман Світан.
Бахмут потрібен агресору з двох причин. Перша – хоч десь показати хоч якесь просування. Друга – щоб вийти на водовід та відновити водопостачання Донецька. Там води немає вже понад півроку.
Донецьк знаходиться на висоті 200 метрів над Донецьким кряжем. Щоб забезпечити це місто водою, її забирають з Сіверського Дінця в районі Райгородка, на схід від Слов’янська. І далі система каналів та водоймових станцій піднімають її на 200 метрів до Донецька, у Верхньокальміуське водосховище.
Тому якщо противник не візьме цей водовід, який за Бахмутом у районі Часового Яру, вони просто залишаться без води. А без води вони не зможуть жити. Так що це єдине завдання, яке вони можуть собі дозволити виконувати з усієї тисячокілометрової лінії фронту.
Вони готові битися щосили на цьому напрямі. У районі Бахмута найбільша щільність ворожих військ і там у них найбільші втрати. Адже вони мають виконати завдання, тож йдуть на будь-які втрати. А для нас це важливо, тому що простіше знищувати їх десь в одній точці.
З цієї причини Бахмут утримуватиметься українськими військами. Його неможливо взяти тими засобами, які є у росіян. Це великий населений пункт, який досить добре укріплений. Крім того, у місті також йде річка Бахмутка – це водна перешкода, за яку вони точно вже не перейдуть. Увійти до Бахмуту вони точно не зможуть, але там їх триматимуть і знищуватимуть до останнього.