Голова Комітету ВР із питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський ініціює введення відповідальності, зокрема кримінальної, за підрив обороноздатності шляхом поширення неправдивої інформації

Про це він сказав на засіданні Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, передає Корупція.Інфо

Пашинський попросив Комітет розробити законодавчі зміни щодо відповідальності "за підрив обороноздатності держави".

"З'являються якісь ФСБшники, які використовують наших журналістів для свідомого підриву обороноздатності держави. Саме тому ми провели консультації з багатьма фракціями в парламенті, я прошу наших депутатів на чолі з паном Вінником разом із комітетом свободи слова напрацювати зміни до законодавства в частині відповідальності, зокрема кримінальної, за підрив обороноздатності шляхом поширення свідомо неправдивих відомостей – заявив Пашинський.

Нардеп Іван Вінник зазначив, що такий законопорект можуть внести в парламент через кілька тижнів.

Раніше у виданні "Новий час" з'явилася стаття, в якій ідеться про масштабну корупцію в "Укроборонпромі" при закупівлі польських бойових машин піхоти. У статті "Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади, автором якої є Іван Верстюк, йдеться про те, що українські оборонні відомства налагодили незаконну схему закупівлі продукції за завищеними цінами. У матеріалі, зокрема, фігурує народний депутат Сергій Пашинський і заступник голови РНБО Олег Гладковський.

"Укроборонпром" у свою чергу заявив, що публікація "Нового часу" щодо закупівлі БМП-1 є брехнею й інформаційною диверсією.

 

Популярне: "Я тобі, п*зда на милицях…": Українська викладачка влаштувала скандал у поїзді

У зв'язку з першим питанням на порядку денному – про статтю в журналі "Новий час", – на засідання запрошені і присутні заступник міністра оборони Ігор Павловський, який відповідає за держзакупівлі техніки, перший заступник голови "Укроборонпрому" Сергій Омельченко, перший заступник глави СБУ Віталій Маліков і представники польської компанії, які поставляли БМП, що стали предметом розгляду.

За словами голови Комітету Сергія Пашинського, на засідання також було запрошено головного редактора "Нового часу" Віталій Сича та представників НАБУ, однак вони не прийшли. З НАБУ надіслали лист про те, що Бюро має намір відкрити провадження.

Cпілка журналістів у свою чергу б'є на сполох, така ініціатива зв'яже медійникам руки і змусить їх мовчати про корупцію під страхом в'язниці. Адже хто і як небезпечну інформацію відрізнятиме від безпечної не зрозуміло. 

У свою чергу сам Пашинський і його колеги запевняють йдеться не про арешт журналістів, а про захист нацбезпеки.