semdolg-730x430

Якщо у тебе є подруга, яка сумує за справжнім лицарям, коли чоловіки були здобувачами і захисниками, а жінкам потрібно було тільки гарно виглядати, і освітлювати свій будинок любов'ю, покажи їй цей текст.

За пристрасть до іновірця – вогнище

kost

Іспанський кодекс XVII століття під назвою Сім Партід, складений при королі Альфонсо X Мудрого, суворо забороняв жінкам мати відносини з іновірцями, конкретно ж з іудеями і маврами.


Мудрість короля, мабуть, виявлялася в тому, що покарання залежало від статусу жінки. Вдову або дівицю за перший гріх просто позбавляли половини власності. За другий спалювали (разом з мавром або іудеєм, ясна річ). У одруженої іспанки відняти було нічого, все і так належало чоловікові, тому й покарання залишалося на розсуд чоловіка. Він міг дружину спалити сам, якщо хотілося. Нарешті, повію перший раз били батогами, а на другий вбивали.


За суперечки з сусідами – ганьба і топка у воді

stul

В середні віки в Європі  найбільше карався, саме жіночий вчинок, який називався communis rixatrix або сварливість.
Якщо жінка голосно лаялася з сусідами, її засуджували до ганебного стільця. Люди тоді любили повеселитися, дивлячись на покарання, так що прив'язану жінку на радість усім тягли через населений пункт. Потім починали різко скидати у воду і витягувати назад. Деякі вмирали від шоку. В англійських законах це покарання збереглося до 1967 року! А востаннє застосовували його в 1817.
Правда, там ставок виявився невеликий, і жінку довелося відпустити. Як варіант можна було надіти ганебний ковпак – залізну маску із загостреним кляпом. З'ясовуючи стосунки з сусідами через паркан, подумай про те, яке все-таки щастя, народитися в наш час.

За зраду – відрубати ніс і відібрати гроші

izmennos

Думаючи про покарання дружинам за зраду, люди минулого проявляли фантазію. В одних країнах топили, в інших вішали. Аристократку можна було відправити в монастир, а там розпорядитися придушити, наприклад.

При Фредеріку II Сицилійському невірним дружинам відрубували носи (а чоловікам-зрадникам, до речі, нічого не відрубували). І скрізь, скрізь їх позбавляли всього майна і дітей. Так що якщо обходилося без смертної кари, то доріг у злочинниці зазвичай залишалося дві: злодійство чи проституція.

За невиконання сімейного обов'язку – взяття під варту

semdolg

Зазвічай за виконанням дружинами своїх домашніх обов'язків стежили чоловіки. Але якщо дружина попадалася вже дуже вперта, держава поспішала на допомогу чоловікові. У Барселоні, наприклад, у XVIII ст. існував Корекційний будинок для поганих дружин.

Містилися в ньому дві групи жінок. В одну входили злодійки і повії, в іншу дружини, яких подружжю не вдалося наставити на шлях істинний самостійно. Наприклад, розповідали про одну даму з вищого суспільства, яка якось напилася і непристойно себе повела – сімейство здало її на виправлення. В цьому будинку жінки постили, молилися, трудилися з світанку і до заходу і піддавалися тілесним покаранням.

За несхвалення чоловікової бороди – биття палицею

 

borod

Середньовічні закони Уельсу наказували, що чоловік має право бити дружину за наступні жахливі проступки: образа його бороди, побажання бруду його зубам і неправильне розпорядження його майном.


Причому за правилами бити дружину можна було тільки палицею не товщіше середнього пальця чоловіка і довжиною з його руку. Треба нанести три удари по будь-якому місцю, крім голови. Останній раз на цю норму загального права британський суддя послався в 1782 г Його, до речі, потім обізвали "Суддя палець" і висміювали до самої смерті.

За голодування – харчове насильство

korm

Англійських суфражисток початку XX ст. уряд намагався налякати ув'язненням. Всього посадили близько тисячі жінок.

Активістки боролися за те, щоб їх рахували не звичайними крімінальніцямі, а політв'язнями, і коли їм у цьому відмовляли, протестували мирно – влаштовуючи голодування. Спочатку влада їх випускала, а то раптом хтось ще помре. Але потім вирішили піти іншим шляхом. Жінок почали годувати насильно.

Це була справжня катування (власне, ООН зараз це тортурами і визнає). Зонд для їжі вводили, як правило, через ніс. Жінок тримали, вони пручалися, трубки потрапляли не туди, обдирали слизову, багато отримали  пневмонію або плеврит. Тривало це до 1913 р, коли парламент прийняв закон, що дозволяє відпустити жінку з в'язниці і повернути її назад, коли вона знову почне їсти. Закон цей обізвали в народі "Грою в кішки-мишки".

За любов до своїх дітей – муки зі своїм чоловіком

 

razvod

Ідея, що дітям краще з рідною мамою, історично доволі свіжа.

Раніше люди думали не про благо дитини, а про те, кому має належати цінна власність у вигляді дитини. Ясна річ – батькові! Дуже довго жінки, яким би негідником була  людина, отримавши церковне розлучення, позбавлялися дітей. У Великобританії чоловік не тільки забирав дітей до себе, але ще й міг заборонити колишній дружині до них наближатися.

Дуже багатьох жінок така перспектива утримувала вдома, навіть якщо чоловік бився, пив, забирав її гроші і водив коханок. Тільки в 1839 г англійкам дозволили залишати в себе дітей до 7 років, а старших – відвідувати. І то, якщо жінка отримала спеціальний дозвіл у лорда канцлера і мала "добру удачу". Традиція розлучати матерів з дітьми перебралася і в Новий Світ, і там теж потім довелося приймати закони, що захищають жінок.

За позашлюбну вагітність – розлука з дитиною, дурдом

vnebra

Британці з американцями не в якомусь там похмурому середньовіччі, а років так 60-70 тому карали жінок за позашлюбну вагітність. Таких нещасних, як би для їхнього ж блага, щоб приховати "ганьбу", відправляли в спеціальні пологові будинки.

Не треба уявляти собі сучасний пологовий будинок. У цих закладах вагітні, наприклад, щодня драїли підлоги і сходи, прали всю білизну, відстоювали на колінах молитви. Якщо жінок вели в церкву, їм могли видати дешевенькі колечка, щоб вони зобразили заміжніх. Але, звичайно, всі кругом знали і показували пальцем: ось вони, погані дівчатка. Дітей же забирали і відправляли на усиновлення. Якщо пощастило.

Якщо не пощастило, немовля міг загинути через поганий догляд. Бідні пацієнтки нерідко застрявали в пологовому будинку надовго, бо були зобов'язані відпрацювати його цінні послуги. А деякі на десятки років переселялися звідти до психлікарні, так як психіатри тих часів оголошували незаміжніх матерів асоціальними особистостями, які вимагають радикального лікування.

За чоловічу роботу – штраф

letch

Не дивно, що від такого життя багато жінок із заздрістю поглядали на чоловіків. І не на якихось багатіїв або дворян, а навіть на вантажників, солдат або складальників жаб. Час від часу якийсь Джейн або Джульєтті приходила в голову ідея переодягнутися в чоловіче і записатися, наприклад, у флот.

І, звичайно, це було заборонено. Карали таких жінок за непристойну поведінку, за обман, за надягання чоловічого одягу. Але покарання були порівняно м'якими: жінки відбувалися штрафами і вимогою одягнутися пристойно. Швидше за все, справа була в тому, що працівниці, солдати і моряки з них виходили неплохіе.Трудолюбівие, не п'ють і сповнені робочого ентузіазму.

За народження дитини з вадами – розлука з дитиною, клеймо фашистки

kids