Ще весною, за інформацією телеграм-каналу «Блискавка», стало відомо, що Юлія Тимошенко отримала понад 100 мільйонів гривень у якості відшкодування за політичні переслідування. Ці гроші вона віддала доньці.

І ось стало відомо зараз, ці кошти її донькою були переказані бельгійській крипто-майнинговій компанії «Eliovp BVBA».

Донька Юлії Тимошенко спочатку надіслала кошти у компанію «Валея», яка належить Олені Волковій. Цікавий факт, що Волкова є виконавицею обов’язків заступника голови «Державної продовольчо-зернової корпорації України».

Саме це підприємство Юлія Тимошенко хотіла привласнити, торгуючись з державою пишуть делеграм канали.

«Смотрящим» за «Державно продовольчо-зерновою корпорацією України» вважається зять Юлії Тимошенко. Тому факт, що Євгенія Тимошенко закуповує майнінг-технології через фірму, яка належить співробітниці чоловіка, є досить красномовним.

А виконувачем обов’язків керівника ДПЗКУ є Андрій Власенко, який у минулому був депутатом «Батьківщини». Отже тут проглядається схема – усі установи, через які проходили кошти, якось пов’язані з Тимошенко.

Потім компанія «Валея» переказала кошти у бельгійську компанію «Eliovp BVBA», яка саме і спеціалізується на продажу майнінг-обладнання. Компенсація за політичні репресії пішла не на благодійність, як повідомлялось для всіх,  а на збагачення родини Тимошенків.

Ну але всьому свій час. І бумеранг повернувся. Як стало відомо декілька днів тому, у як то кажуть у “смотрящих” почались проблеми.

Андрія Власенка, який близько року очолював “Державну продовольчо-зернову корпорацію”, підозрюють у розкраданні 71 мільйона гривень. Печерський райсуд Києва відправив його під нічний домашній арешт та змусив носити електронний браслет.

У ході судового засідання спільником Власенка назвали бенефіціарного власника фірми “Транссервіс 2008” Романа Терещенка. Слідство наголосило, що керівник ДПЗКУ уклав договір із компанією “Транссервіс 2008” на 71 мільйон гривень.

Прокурорка Ірина Горбань підкреслила, що об’єктивних підстав для укладення договору не було. Представниця Офісу Генпрокурора просила взяти Власенка під варту з можливістю застави у розмірі 71 мільйона гривень.

У Власенка було 5 захисників, які наполягали на м’якому запобіжному заході. Мовилося про особисте зобов’язання. Суддя Крістіна Константінова ухвалила відправити посадовця під нічний домашній арешт.

А от за словами нардепа Юрчишина, збитки від діяльності Власенка на посаді керівника Зернової держкорпорації є надто великими. Водночас наближається новий політичний сезон.

Влада має проблеми з голосами за критичні закони, а “Батьківщина” часто виступає своєрідним блокувальником через величну кількість правок.

Втім, на думку Юрчишина, якщо є зловживання, то як би це потім не використовувала влада, такі справи треба доводити до кінця. Він припустив, що розслідування щодо Власенка дійшло до певного етапу, він про це дізнався і тому намагався втекти.

Сам факт втечі показує, що людині є що приховувати,
– заявив нардеп.

Юрчишин також додав, що зараз було б дуже цікаво послухати представників “Батьківщини” щодо ситуації із затриманням. Усе через те, що вони постійно заперечували свою причетність до цього призначення.