Олег Жданов, полковник запасу ЗСУ, колишній офіцер Генштабу та військовий аналітик розповів про два сценарії завершення війни в Україні. Він розповів про можливі ризики, оскільки Путін може отримати те, що він завоював, у разі, якщо Трамп повернеться до влади.

Зокрема, колишній президент США, відомий своїм бізнесовим підходом до політики, міг би використовувати радикальні та нестандартні методи для закінчення війни.

Жданов виділяє два потенційні сценарії у разі повернення Трампа до влади. За його словами, негативний сценарій включає дзвінок Трампа Путіну з подальшою угодою про зупинку вогню.

У цьому випадку, згідно з аналітиком, виникає ризик тяжких наслідків для України, оскільки Путін може отримати те, що він завоював, і військові дії припиняться.

«Буде питання до Заходу: наші партнери зберігатимуть єдність у плані підтримки України або приймуть сторону США і будуть на нас давити» — розповідає експерт.

З іншого боку, позитивний сценарій передбачає відмову Путіна від припинення вогню. У цьому випадку Трамп міг би втрутитися та запропонувати вирішення конфлікту. Однак, з урахуванням імпульсивності екс-президента США, Жданов припускає, що відмова Путіна може спричинити негативну реакцію Трампа.

«Якщо Путін почне качати права, Трамп може просто образитися і вирішити питання на нашу користь, давши нам все необхідне озброєння», — сказав експерт.