У росії розпочалася істерика через те, що Україна прагне повернути Крим, який росіяни захопили у 2014 році. У кремлі вирішили посилити заходи безпеки на анексованому півострові.

Дуже важливо, щоб якомога швидше завершити активні бойові дії й при цьому з переконливою перемогою України.

Про це в ефірі 24 каналу розповіла постійна представниця Президента України в Криму Таміла Ташева.

За її словами, дуже важливо після завершення активних бойових дій змусити росію піти з території Кримського півострова й почати процес демілітаризації цього регіону. Інакше це постійна небезпека для України та для світу.

“Якщо говорити про стратегічну мету, – це повернення всіх територій і повернення контролю над українським Кримом”, – підсумувала Ташева.

Вона зазначила, що кожен цю перемогу бачить по різному. В першу чергу – нам однозначно потрібно, щоб не було такої великої кількості жертв. Проте повною перемогою у війні, яка почалася все ж таки 8 років тому, буде звільнення всіх територій.

Після 24 лютого фокус уваги (щодо Криму) певною мірою змістився, що є достатньо логічним. Адже є тисячі жертв, зруйновані інфраструктури, загроза для всього регіону й так далі. Але ми бачимо, що тема Криму все одно не сходить з порядку денного,– повідомила Таміла Ташева.

За її словами, вони намагаються робити все, аби втримати тему Криму. Наприклад, не так давно повернулися з візиту до США, а тепер планують здійснити ряд важливих візитів до країн-партнерів. Також відбуваються різні експертні обговорення щодо питання України та перемовин.

“Ми стоїмо з позицією щодо територіальної цілісності України. Зміни кордонів – не розглядається. Дуже важливо, щоб ми це постійно нашим партнерам говорили”, – зазначила Таміла Ташева.

Важлива теза, яку, мені здається, всі мають розуміти, – росія після завершення активних бойових дій через певний час може здійснити нову атаку. Через те, що вони будуть лишатися на території півострова,– повідомила Таміла Ташева.

Верховна Рада України має протидіяти російським окупантам в Криму на законодавчому рівні. Про це написав перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у Фейсбук після робочої зустрічі міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» з Постійним представником Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою.

Корнієнко зазначив, що вони обговорили, як парламент може протидіяти окупаційній росії у Криму, а також — подальші законодавчі зміни та парламентський вимір цьогорічного саміту Кримської платформи.

Після початку повномасштабної війни росії проти України ситуація в окупованому Криму істотно погіршилася — півострів використовується як плацдарм для військового вторгнення, тривають політичні переслідування, примусові залучення до пропаганди, – наголосив перший заступник голови ВРУ.

Але, за його словами, питання Криму залишається на порядку денному ВРУ. Корнієнко запевнив, що активізується роботу і на рівні Президії парламенту, і в межах МФО «Кримська платформа», і у співробітництві з іншими державними органами, експертами, міжнародними партнерами та громадськістю.

Ми пам’ятаємо про наших співгромадян, котрі залишились на півострові. І ми будемо боротися, щоб їх повернути, щоб повернути Україні Крим!, – заявив Корнієнко.

Нагадаємо, ВМС ЗС України повідомили, що росіяни продовжують посилювати заходи в окупованому Криму щодо протипідводнодиверсійної оборони.

Окрім того, окупанти посилюють заходи з протиповітряної оборони. У ВМС ЗС України підкреслили, що ці заходи ворог проводить на загрозливих напрямках.