Росіяни готуються до спроб втримання своїх позицій на Півдні. Ворог сподівається зберегти під своїм контролем тимчасово окуповані території.
Про це повідомляє Штаб оборони Запорізького краю.
На багатьох напрямках хоробрі воїни ЗСУ пішли у контрнаступ та виганяють окупантів з українських міст та сіл. Російські окупанти будують оборону та вірять, що їм вдасться протриматися під натиском наших героїв.
Командування Сил оборони Запорізького краю повідомило про те, що ворог активізував ведення повітряної розвідки на Запоріжжі. Зокрема, російські літальні апарати було помічено у районі Оріхова, Гуляйполя, Любимівки, Успенівки, Приютного та Зеленого Гаю.
Також нашим героям вдалося зафіксувати переміщення ворожої військової техніки.
Артилерійські удари, обстріли з танків, прямою наводкою, та запалювальні міни з фосфорним начинням – такий смертоносний арсенал використовують нині російські окупанти на ділянці фронту у Запорізькій області.
Засіяні поля заростають бур’яном, багатолюдні села перетворюються на суцільні пустки. Аби не втратити цьогорічний врожай, твердять селяни, треба перемагати просто вже, йдеться в ТСН.
Наповнені дощовою водою вирви від мін, провалля у будинках замість стін та полуниці із «Градом» – рясно переорані важкими ворожими боєприпасами усі поля навколо доводять: стріляють росіяни навмання, влучають в усе без розбору.
«Два місяця сюди прилітає активно! 5 березня – активно почалося кожного дня. Місяць йшло дуже активно, тоді тиждень менш активніше, а потім почалось знову. Тут на один квадратний метр по два, по три прильоти», – розповідають місцеві.
До того ж ворог тут активно використовує фосфорні снаряди. «Вдень, то в три години, чи 4. Було тричі. Третій раз це було три дні. Горить воно дуже швидко і нічим не загасити», – розповідають чоловіки.
Фосфор несуть у собі невеликі шестигранники, які спалахують ще у небі, після розриву реактивного касетного боєприпасу. Таких тут сотні по всьому селу. Сільський ангар із вантажівкою та комбайном всередині, згорів за лічені хвилини, саме після влучання російських запалювальних боєприпасів.
Нині, через чорні хмари у небі, той рідкісний випадок, коли навкруги, хоч і доволі гучно, та, за великим рахунком – відносно безпечно.
«Погодні умови не дозволяють їм працювати в повній мірі. Тому, що техніку потрібно вивезти, а там поля, там болото. Після такої погоди, їм немає змоги туди виїхати», – пояснюють бійці.
Більша частина тих полів, куди російські окупанти виганяють свою техніку, і куди гатять без розбору, засіяні озиминою. «Від зими – рапсами, озимою пшеницею все посіяне було! Просто не бризкається нічого, воно заросте», – кажуть місцеві аграрії.
Також у Малій Білозерці загарбники забрали із зерносховищ зерно як фермерів, так і пайовиків.
Окупанти вивозять зерно машинами. Вони забирають запаси фермерів та пайовиків. Про викрадення зерна розповіли мешканці міста Кам’янка-Дніпровська та села Мала Білозерка.
“Мешканці Кам’янки-Дніпровської повідомляють, що вчора росіяни вивезли з території громади 10 машин по 30 тонн зерна. А за інформацією жителів села Мала Білозерка загарбники забрали із зерносховищ зерно як фермерів, так і пайовиків”, – йдеться у повідомленні ОВА.
У селі Інженерне Пологівського району місцеві повідомляють, що на території громади перебуває дуже багато окупантів. Населений пункт перебуває на межі гуманітарної катастрофи, там також відсутні ліки. Більшість пенсіонерів не мають змоги отримати пенсію.
У деяких тимчасово окупованих населених пунктах Запорізької області російські окупанти пропонують місцевим мешканцям, зокрема пенсіонерам, 10 тисяч рублів в обмін на їхні персональні дані. Навіщо росіянам така інформація, поки не відомо.
Про це повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.
Так, у Мелітополі окупанти почали видавати пенсіонерам по 10 тисяч рублів в обмін на персональні дані — це відбувалося в центрі надання адміністративних послуг міста.
За даними ОВА, обмінюють персональні дані на гроші й у селищі міського типу Михайлівка: там окупанти реєструють пенсіонерів нібито для виплати їм пенсій.
А в місті Василівка росіяни анонсують роздавання 10 тисяч рублів для соціально незахищених груп населення — пенсіонерів та працівників бюджетної сфери, із собою вимагають мати документи.
«Але для чого насправді збирають персональну інформацію у всіх цих випадках, поки не відомо», — зазначили в Запорізькій ОВА.