Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо заявив, що Італія готова виступити “гарантом нейтралітету” України у новому безпековому документі.

Про це пише La Repubblica.

“Продовження переговорів між сторонами та гуманітарне перемир’я є пріоритетами. Ми відзначаємо прогрес, досягнутий у Туреччині після зустрічі між двома делегаціями. Уряд Італії готовий зробити свій внесок у мирний процес і виступити гарантом нейтралітету України” – сказав італійський дипломат.

Він додав, що його країна також працює над пошуком компромісного рішення, щоб покласти край війні – санкціям і дипломатії надають прерогативу в уряді Італії.

Нагадаємо, у Стамбулі 29 березня відбулись переговори української та російської делегацій щодо припинення війни, які тривали понад три години. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні. У відповідь делегація РФ заявила про два кроки щодо ескалації ситуації.

На підсумковій пресконференції представники української делегації повідомили про перебіг перемовин. Голова української делегації Давид Арахамія заявив, що ключовим пунктом перемовин став Договір про гарантії безпеки для України.

“Ми сьогодні вийшли з офіційною пропозицією про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний Договір, який будуть підписувати усі гаранти безпеки, які будуть ратифікувати, щоб не повторювали помилку, яка була колись в Будапештському меморандумі, то це виявилося просто папірець, а ми хочемо, щоб це був міжнародний механізм конкретних гарантій безпеки для України”, — розповів Арахамія.

Серед гарантів Україна бачить країни Радбезу ООН, зокрема, США, Велика Британія, Китай, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль, а також Росія.

Арахамія зазначив, що деякі країни вже дали попереднє погодження, але Україна чекає офіційних повідомлень. За його словами, у Договорі є окремий пункт про сприяння вступу України до ЄС.