Російські окупанти тактично не можуть завершити операцію по захопленню Бахмуту. Загарбники продовжують здійснювати атаки “по інерції”. 

Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону. 

За його словами, сьогоднішні дії росіян у районі Бахмуту важко назвати великою стратегічною наступальною операцією. 

“Зараз вони по суті тактично не можуть завершити операцію по захопленню українського районного центру Бахмут. Так, там дуже активні бої, вони ще продовжують на інерції здійснювати по декілька десятків атак, але вони несуть величезні втрати”, – сказав речник. 

Череватий підкреслив, що українське командування і штаби правильно планують оборону. Так, наші захисники знекровлюють ворога, сточують його бойові можливості та ламають бойовий дух окупантів. 

До того ж, речник зазначив, що заяви засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина про нестачу боєприпасів – це сигнал SOS керівництву РФ. Він вважає, що заяви Пригожина та терориста Ігоря Гіркіна – це найкращий демотиватор для російських військ. 

Тим часом засновник приватної військової компанії «Вагнер» Євген Пригожин продовжує істерити через перекриття постачання найманцям боєприпасів через конфлікт між ним та військовим керівництвом Росії. 
 
«Боєприпаси нам як не давали, так і не дають… Жодних кроків щодо видачі боєприпасів не зроблено. У чому проблема? Пояснюю. Я нижче викладаю фотографію. Це одне з місць збору загиблих. Це хлопці, які загинули через снарядний голод. Їх мало бути в 5 разів менше», – зазначив він в інтерв’ю російському пропагандисту. 

Пригожин знову взявся розповідати, що фактично єдиним боєздатним підрозділом РФ на фронті є збіговисько зеків, з яких складається ПВК «Вагнер». Саме цим Пригожин пояснює «снарядну блокаду», оголошену російським Міноборони «приватній армії», що перебуває поза законодавчим полем Росії. 

«ПВК «Вагнер» немовби не існує. Раніше нам видавалися боєприпаси формально, на деякі військові підрозділи, які нібито замість нас беруть Бахмут. Але оскільки там нікого немає, і про це стало широко відомо. Був скандал після взяття Соледара, де було сказано, що, на жаль, нікого зі збройних сил там не було. Була спроба розповідати, що там бігали десантники, а після цього десантники самі чесно сказали: навіщо ви нас обманюєте? Навіщо ви народ обманюєте? Це зробили ПВК «Вагнер». Нас нібито не існує. Тому нам боєприпасів не дають взагалі. Боєприпаси видаються на якесь міфічне угруповання», – істерить Пригожин. 

 
Така гучна зава Пригожина цілком не випадкова, адже російська військова приватна компанія “Вагнер” продовжує “кидати у м’ясорубку” смертельних боїв в Україні своїх новобранців-в’язнів без попереднього навчання і належної підготовки та забезпечення. Тож загальні втрати ВПК складають понад 30 000, з них 9000 вбитими і практично половина вбитих загинули з в боях середини грудня. Майже 90% “вагнерівців”, які загинули в боях в грудні, – засуджені. 

Такими оцінками нещодавно поділився під час брифінгу координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі. 

“Це люди, яких він [Євген Пригожин] просто витягує з місць ув’язнень і без підготовки, без навчання і належного озброєння кидає як гарматне м’ясо у бій”, – сказав Кірбі. 

Кірбі вказав, що російські сили, в основному групи “Вагнера” продовжують бої навколо Бахмута, однак, останнім часом є все більше сигналів, що вказують на втрату боєздантості вагнерівців, тож не виключено, що їм доведеться перейти в оборону.