Командувач Операції Об’єднаних сил (ООС) на Донбасі генерал-лейтенант Олександр Павлюк вважає, що російське вторгнення в Україну може розпочатися вже 20 лютого. 

Таку заяву він зробив в інтерв’ю The Times. “Росія може розпочати атаку 20 лютого, коли закінчаться зимові Олімпійські ігри. Ця дата нас непокоїть”, – сказав український генерал.

Він нагадав, що 20 лютого – останній день спільних російсько-білоруських навчань “Союзна рішучість – 2022”, під приводом яких РФ перекинула до Білорусі велику кількість військових та озброєння. Павлюк запевнив, що Україна готова зробити гідний прийом агресору. Він пообіцяв, що спроба захопити нові українські землі буде дуже болісною.

“У нас близько півмільйона людей, які пройшли через війну в цій країні… Вони готові розірвати росіян голими руками”, – заявив командувач ООС.

За його словами, якщо українська розвідка обчислить напрямок головного удару військ РФ, ЗСУ забезпечить окупанту дуже серйозні втрати, після яких наступ може захлинутися. Павлюк зазначив, що Україна зараз активно готується відбити агресію Росії. Оперативно створено підрозділи територіальної оборони, які разом із військовими стануть на захист країни.

Мова про понад 100 тисяч добровольців по всій Україні. Командувач ООС вважає, що Кремль зосередить свої удари на південному сході країни, щоб завдати максимальних збитків військовому та промисловому потенціалу країни, а також спробує відсікти її від Чорного моря. Під загрозою, серед інших міст, Харків, Дніпро та Одеса.

“Російські не будуть задоволені лише Донецьком та Луганським на сході”, – упевнений генерал. Він також попередив, що в Україні Путін не зупиниться, якщо йому вдасться захопити країну. Наступними жертвами можуть стати країни Балтії.

Зазначимо, що в РФ завили, що відреагують, якщо Україна і Захід “влаштовуватимуть провокації” на Донбасі “проти російських громадян”. Про які саме провокації йдеться, не уточнюється.

Про це заявив керівник російської делегації на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов, якого цитує РБК.

Росія на тлі стягування військ до кордонів України вчергове звинувачує Україну в неназваних “провокаціях”, які нібито готуються.

“Все чітко було з’ясовано і сказано, і попереджено. Ми терпіти не будемо, коли атакуватимуть наших громадян. Це тільки собаки гавкають. Вовк він кусає, та й годі.

Як начальник Генерального штабу (російський генерал Валерій Герасимов – УП) заявив, Росія на всі провокації може відповісти. І не дозволить своїх громадян кривдити, а тим більше вбивати”.

За словами «Українська правда», американські спецслужби з’ясували, що Росія закладає основу для можливості сфабрикувати привід для вторгнення в Україну, зокрема, за допомогою диверсійної діяльності та інформаційних операцій. Кремлю потрібна нагода для розв’язання повномасштабної війни, при цьому Москва розраховує звинуватити Київ у провокаціях на Сході України.

Варто зауважити, що “своїми громадянами” РФ називає українців, що мешкають на окупованих територіях, і які були змушені отримати російські паспорти.

До речі, Росія може офіційно визнати бойовиків на Донбасі. Це означатиме повний вихід Москви з мінських домовленостей, наголосили в українському МЗС.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він прокоментував законопроєкт, який напередодні внесли на розгляд російської Держдуми.

ауважимо, що не всі російські депутати хочуть офіційно визнати бойовиків на Донбасі. Деякі з них називають цю ініціативу “провокативною й невчасною”. Мовляв, вона стане перешкодою для переговорів із Заходом, а вони є пріоритетнішими, ніж найманці на Донбасі. 

Можливе визнання донецьких та луганських бойовиків Росією стане очевидним й повним виходом Москви з мінських домовленостей,– застеріг очільник українського МЗС.