Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон направить главу міноборони королівства Бена Воллеса на переговори до Москви.

Про це повідомив телеканал Sky News. Очікується, що глава уряду дасть вказівку Уоллесу, щоб той ухвалив пропозицію міністра оборони Росії Сергія Шойгу провести переговори в російській столиці. Уточнюється, що зустріч може відбутися найближчими днями.

За даними телеканалу, Джонсон розцінює ситуацію на кордоні з Україною як «надзвичайно небезпечну» і щодня отримує інформацію про події, які там відбуваються.

Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу запропонував британському колегіз Бену Уоллесу провести переговори у Москві.

17 січня під час виступу у парламенті Сполученого Королівства Уоллес запросив Шойгу відвідати Лондон. За його словами, британська сторона готова вести конструктивний діалог у дусі доброї волі та обговорювати питання щодо загальних побоювань у сфері безпеки.

Крім того, Уоллес назвав малоймовірним відправлення військ Північноатлантичного альянсу в Україну, оскільки вона не є членом НАТО. Водночас, міністр не уточнив, чи приєднається королівство до США у справі озброєння України.

Також зазначимо, що Заступник прем’єр-міністра заявив, що Велика Британія бере участь у програмах навчання українських солдатів.

Великобританія запровадить санкції проти Росії не лише у разі її вторгнення в Україну, а й якщо Москва створить у Києві «маріонетковий уряд», заявив міністр юстиції та заступник прем’єр-міністра Великобританії Домінік Рааб.

Про це пише видання «Кореспондент».

«Ми підтримуватимемо Україну в захисті самих себе, а також міжнародне співтовариство. Ми твердо стоятимемо на своєму і говоритимемо, що для Росії будуть дуже серйозні наслідки, якщо вона спробує вторгнутися, а також встановити маріонетковий уряд», – сказав він в інтерв’ю Sky News.

Проте він сказав, що відправка британських військових до України у разі вторгнення є «неймовірним» сценарієм. Міністр також не виключив можливості співпраці з партнерами НАТО для розробки санкцій проти газопроводу «Північний потік — 2».

Курсор раніше повідомляв, що країни Балтії постачатимуть зброю Україні. Естонія надасть Україні протитанкову зброю Javelin, а Латвія та Литва надішлють зенітні ракети Stinger та інше відповідне обладнання для зміцнення оборонного військового потенціалу Києва.

Нагадаємо, У Великій Британії серйозно розглядають можливість створення тристороннього військово-політичного союзу з Україною і Польщею.

Про це заявила міністр закордонних справ Великобританії Елізабет трас, повідомляється на сайті уряду Британії.

Трас заявила, що після переговорів на високому рівні в Лондоні, які пройшли в грудні 2021 року, між трьома країнами активно розвивається партнерство. А на підтвердження її слів Рада з геостратегії Великобританії опублікував карту потенційного Союзу. На карті Польща, Україна і Британія відзначені, як союзники, а території Росії та Білорусі позначені, як ворожі.

Таке рішення стало реакцією на те, що за даними британської розвідки Росія вже сформувала склад «окупаційного проросійського уряду» для України, який прийме владу в Києві після того, як російські війська окупують країну.

Про це сказано у повідомленні на сайті британського МЗС.

«Російський уряд сподівається поставити в Києві проросійського лідера, оскільки він розглядає можливість вторгнення та окупації України. У якості потенційного кандидата розглядається колишній народний депутат України Євген Мураєв» – сказано в повідомленні.

Крім Мураєва, згідно із заявою британців, у якості членів «окупаційного проросійського уряду» вказані також експрем’єр-міністр Микола Азаров, колишній глава апарату президента України Андрій Клюєв, колишній перший віцепрем’єр-міністр Сергій Арбузов і колишній віцепрем’єр Володимир Сівкович.