Апеляційний суд Києва, який розглядає апеляційну скаргу захисту експрезидента Віктора Януковича, вирішив допитати п’ятого президента України Петра Порошенка та екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк в Facebook

“Апеляційний суд Києва за клопотанням захисту, в зв’язку з неповним допитом в суді першої інстанції, прийняв рішення допитати А.Яценюка і П.Порошенка у справі про втрату Криму”, – йдеться у повідомленні.

Засідання призначене на 11.00, 15 червня 2020 року.

Нагадаємо, про намір клопотати щодо допиту Порошенка захист Януковича заявляв ще в 2019 році. Попередній допит Порошенка у справі про держзраду Януковича відбувся 21 лютого 2018 року. Головуючий суддя Оболонського райсуду Києва тоді передчасно припинив допит п’ятого президента, тому що захист ставив тому питання, які не стосуються кримінального провадження.

Підозру в державній зраді Януковичу оголосили у 2016 році.

Основою звинувачень стало звернення до президента Росії Володимира Путіна від 1 березня 2014 року, в якому український екс-президент нібито просив ввести в Україну війська.

Розглядати справу про держзраду суд почав навесні 2017 року.
24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно визнав Януковича винним у державній зраді і співучасті в агресивній війні, призначивши йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.