Офіс генерального прокурора повідомляє, що відкрив кримінальне провадження за фактом поїздки до Москви представників «Опозиційної платформи – За життя».
Як пояснили в ОГП у відповідь на запит Радіо Свобода, таке рішення ухвалили на виконання постанови Печерського районного суду, який задовольнив скаргу народної депутатки від «Голосу» Соломії Бобровської і зобов’язав уповноважених осіб Офісу генерального прокурора внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення.
Кримінальне провадження відкрили за статтею про державну зраду, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
«На виконання ухвали суду до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 111 КК України, за фактом поїздки народними депутатами України 10.03.2020 до Москви і переговорів з депутатами Державної думи Російської Федерації щодо врегулювання конфлікту на Донбасі», – заявили в ОГП на запит Радіо Свобода.
25 травня народна депутатка від «Голосу» Соломія Бобровська, просто в Раді заявила, що Печерський районний суд зобов’язав Офіс генерального прокурора внести відомості щодо вчинення представниками ОПЗЖ державної зради.
«Сподіваюсь, всі пам’ятають, як ОПЗЖ катались в Москву на особисті зустрічі з Путіним і депутатами Думи? Ну, от, за 24 години очікуємо від ОГП номер провадження. Ну, і, звісно, ефективного розслідування», – написала Бобровська.
Варто зазначити, що після оприлюднення декларації нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука стало відомо, що його родина увійшла до числа акціонерів групи “1+1 Медіа”, кінцевим бенефіціаром якої є бізнесмен Ігор Коломойський. Проєкт “Схеми” з’ясував, що партнерство Медведчука і Коломойського не обмежується сферою ЗМІ.
Сім’я Медведчука – співвласники “Прикарпаттяобленерго”. Політик задекларував, що кінцевою бенефіціаркою п’яти кіпрських фірм, яким належить 88% акцій підприємства, є його дружина Оксана Марченко. Отже, сім’я володіє не менше ніж 44% обленерго. На ці ж кіпрські фірми записано 89% акцій “Львівобленерго”, отже, за тими ж розрахунками частка сім’ї народного депутата може становити до 44,5% енергокомпанії.
Також, Медведчук вніс у декларацію три фірми зі структури запорізького заводу “Дніпроспецсталь”, вони сумарно мають 34,2% акцій підприємства. Але хоч він і вказує Марченко бенефіціаркою всіх трьох фірм, але не вказує – повністю чи частково вона їх контролює. “Схеми” вивчили структуру власності цих офшорних компаній і підрахували, що Марченко в сумі може мати 17% акцій “Дніпроспецсталі”.
Окрім того, в Одесі розташований великий логістичний комплекс, який спеціалізується на перевалці нафти і зрідженого газу. Його представляють чотири компанії: “Синтез Ойл”, “Ексімнафтопродукт”, “Одеснафтопродукт” та “Укрлоудсистем”, які оперують причалами в Одеському порту, розвантажують і завантажують судна, мають потужності для транспортування і резервуари для зберігання нафти, нафтопродуктів та скрапленого газу.