Росіяни розгорнули на кордоні близько 19 тисяч військових, ймовірно готуються провокації або навіть чергова спроба прориву.

Про це повідомляє пресслужба Командування об’єднаних сил ЗСУ.

Зазначається, що на своїх прикордонних територіях Росія наразі веде розвідку, обстрілює прикордонні райони, використовує авіацію та безпілотники, завдає ракетних ударів балістичними та керованими ракетами.

Окрім військових об’єктів, ціллю окупантів є руйнування енергетичної, транспортної та промислової інфраструктури. Росіяни б’ють по житлових кварталах, лікарнях, школах, торговельних центрах та складах з гуманітарними вантажами.

«Для виконання цих завдань країна-агресор розгорнула угруповання військ загальною чисельністю близько 19 тисяч осіб, озброєних танками, бойовими броньованими машинами, артилерійською і ракетною технікою, засобами протиповітряної оборони та оперативно-тактичними ракетними комплексами», — йдеться у повідомленні пресслужби.

Зокрема, за інформацією пресслужби Командування об’єднаних сил ЗСУ, моніторинг активності противника у прикордонних областях РФ та Білорусі свідчить про відсутність ознак формування ударних угруповань ворогом.

Російська армія перетворюється на маршові батальйони через великі втрати в особовому складі та механізованій компоненті. Ця тенденція буде посилюватись.

До того ж, тактика окупантів дещо змінюється і вони перекидають важку техніку на Східний і Таврійський напрямки.

Про це сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

“У ворога є необхідність підтягувати бронетехніку саме на ці напрямки — Таврійський і Східний. На нашому напрямку, в основному, висуваються піші штурмові групи, які намагаються вибивати українські позиції на лівому березі Дніпра”, — зазначила Гуменюк.

“Проглядається очевидна економія бронетехніки. Якщо раніше окупанти штурмували за підтримки хоча б однієї броньованої машини або танка, то зараз ми бачимо, що вони йдуть просто в пішому порядку. Тобто “м’ясні штурми” залишилися прерогативою цього напрямку. При тому, що техніка перекидається переважно на Таврійський і Східний напрямки”, — сказала вона.

Тож, очевидно, що ворог намагається накопичувати резерви, але і це їм не дуже допомагає, бо щодня окупанти втрачають на Авдіївському напрямі до 400 військових.

Такими даними поділився речник пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі телемарафону.

Представник ЗСУ підкреслив, що наразі про якусь реальну загрозу оточенню міста не може йтися.

«Ми стійко тримаємо оборону. Загроза оточення та проривів завжди є, але ми підтягуємо резерви, переформатуємось, завдаємо ворогові втрати. Щодня він там втрачає 300-400 людей мертвими та пораненими та дуже багато військової техніки», – сказав Штупун.

За його словами, росіяни ще мають змогу підтягувати резерви. При цьому в одній колоні можуть бути як нові, так і старі зразки техніки.

Крім того, російська армія перетворюється на маршові батальйони через великі втрати в особовому складі та механізованій компоненті. Ця тенденція буде посилюватись.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, зазначивши, що окупанти дедалі більше спиратимуться у своїх наступальних операціях на людський ресурс, ніж на технічний. Такі дії призведуть до ще більших втрат ворога у живій силі при дефіциті механізованої складової.

Коли росіяни починали повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року, то використовували ресурс у 180 тисяч особового складу військ. Ці війська були майже повністю укомплектовані – на 95 – 100% – та забезпечені усім.

А зараз в окупантів середній показник штатної комплектації – 30 – 40%, отже дефіцит складає 60 – 70%.

 «Сьогодні на території України перебуває окупаційне військо у складі 450 тисяч. Це майже у 2 рази більше, ніж було на початку війни. Вони можуть наступати, але чим можуть похизуватися? Вони не захопили місто-мільйонник, район чи область цілком», – наголосив він.