ЗСУ продовжують наступ на території нашої країни. Втім, на одному з напрямків, а саме на Лимано-Куп’янському напрямку російські окупанти після невеликого затишшя повернулися до атак.
Про це сьогодні, 10 жовтня, в ефірі українського телеканалу повідомив військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Не посилився тиск, він просто повернувся до того, який був. Кілька днів тому було певне затишшя. Найімовірніше, це було пов’язано з ротаціями або підготовкою для наступних ударів. І ми говорили про те, що саме на Куп’янському, на Лиманському напрямку інтенсивність їхніх атак зменшилася», — сказав він.
За його словами зараз інтенсивність збільшилася, хоча не стала більшою, ніж було два тижні тому. Тобто просто вони повернулися до тих самих атак, які проводили раніше.
Гетьман прогнозує, що початок дощів вплине на рух важкої техніки бездоріжжям, особливо колісної та гусеничної техніки.
“Дощі вплинуть на можливість саме танкових ударів. Росіяни трохи змінили тактику. Вони на Куп’янському напрямку почали активно використовувати техніку»,- зауважив Гетьман.
Експерт також додав, що вони звузили лінію фронту до 5-10 кілометрів, тому що між Куп’янськом і Лиманом — 100 кілометрів, вони не можуть по всій цій лінії атакувати.
«Звузили для того, щоб збільшити щільність, і намагаються використовувати танковий удар, це призводить просто до додаткових втрат їхньої бронетехніки, а не до якогось просування. Ми досить успішно їх знищуємо”, — сказав експерт.
Він наголосив, що в росіян немає надії, що вони якось зможуть суттєво просунутися. Гетьман зазначив, що в разі, якщо противник отримає якесь підкріплення, росіяни зможуть у гіршому разі дійти до річки Оскол.
“Далі форсувати цю річку, гірський кряж на іншому березі, де вже побудовані наші серйозні укріплення, серйозно підготовлені — далі вони точно не просунуться. Знову ж таки, ті, хто там перебуває, кажуть, що ось атаки на Куп’янсько-Лиманському напрямку, відрізняються дії росіян від тих дій, які були на Бахмутському, від пригожинських дій», — поділився думкою він.
За словами Гетьмана під Бахмутом було очевидно, що вони збираються захопити це місце. Зараз складається враження, що вони особливо й не збираються нічого захоплювати, хочуть просто зв’язати боєм велику кількість наших військ.
«Швидше за все, це все-таки не для просування якогось активного, а для того, щоб ми там, де ми наступаємо на Південному напрямку, щоб ми знімали свої підрозділи та переводили їх на Куп’янсько-Лиманський, щоб там тримати оборону”, — вважає експерт.
Зазначимо, Російським військовим не вдалося просунутись на Куп’янському напрямку. ЗСУ тримають оборону.
Про це розповів сержант роти ударних БПЛА «Ахіллес» 92-ї ОШБр Олесь Маляревич.
«Наш підрозділ працює на Куп’янському та Бахмутському напрямку. Куп’янський напрямок, там з кінця липня ворог намагався повернути правий берег річки Оскіл. Були дві великі наступальні операції. Ситуація там контрольована, вони не просунулися, оборона наша тримається», — сказав Маляревич.
Сержант роти зауважив, що війська РФ продовжують накопичувати сили.
«Стосовно Бахмуту, то там ми атакуємо. Після звільнення Андріївки та Кліщіївка, рух продовжується, йдуть бої за залізну дорогу Бахмут-Горлівка. Цей рубіж майже подоланий, рухаємось крок за кроком до деокупації Бахмуту», — розповідає він.
Того тижня стало відомо, що окупанти поповнюють особовий склад підрозділів, які зазнали великих втрат.
«Куп’янський напрямок останні тижні та місяці привертає увагу всієї України. Ситуація періодично загострюється, потім значними силами вдається її стабілізувати. Ворог не полишає своїх намірів штурмувати, йти в наступ і далі продовжувати те, що йому не вдалося. Вони не відмовляться від того що вони хочуть зробити, але побачимо чи їм це вдасться», — сказала майор, начальник служби зв’язків із громадськістю 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Надія Замрига коментуючи ситуацію на Лимано-Куп’янському напрямку.
А голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко сказав наступне:
«Будь-який наступ для росіян — це величезні людські втрати, бо їхня любов до наступу широким фронтом і густими рядами піхоти призводить до людських втрат. Тому вони змушені зараз проводити там певні ротаційні дії. Це вже вдруге. Частину військ кинули на південний напрямок, бо південь для них життєво важливий. Вони намагаються з усіх сил зупинити там просування ЗСУ до періоду, коли можуть початися дощі, розраховуючи на те, що це зупинити нашу армію в полях».