Протягом останніх кількох днів, Повітряні сили Збройних Сил України провели серію атак на об’єкти в окупованому Криму, і всі ці операції завершилися успіхом для української сторони.

Після ряду ударів, які відбулися поблизу Севастополя та Євпаторії 4 січня, вночі з 5 на 6 січня було виконано ще один успішний удар по аеродрому в Саках.

Цей удар ефективно уразив командний пункт на аеродромі, який надзвичайно важливий для військ противника. Командувач Повітряних сил Микола Олещук повідомив про це, зазначивши, що аеродром служить базою для 43 окремого морського штурмового авіаційного полку морської авіації Чорноморського флоту Росії.

«Це захищений командний пункт, який знаходиться на півночі аеродрому й заглиблений під землю. Але у випадку застосування крилатих ракет Storm Shadow/SCALP це не є проблемою, бо ці ракети якраз й створювались для ураження подібних високозахищених цілей», – зазначили у виданні.

Одна з особливостей використаної техніки полягає в тому, що удар здійснюється за допомогою тандемної бойової частини. Спочатку, кумулятивний заряд формує отвір у перешкоді, і після цього в його напрямку спрямовується осколково-фугасна бойова частина.

Згідно з інформацією видання, такий спосіб атаки вже стає тенденцією для ефективного вилучення командних пунктів та систем управління окупаційних військ в тимчасово окупованому Криму.

Так, 4 січня під Євпаторією був атакований 222-й вузол зв’язку протиповітряної оборони Чорноморського флоту Росії та позиції радіолокаційних станцій. Важливо відзначити, що у цьому районі розташовані 3-й радіотехнічний полк та 12-й зенітний ракетний полк.

Того ж дня Збройні Сили України також нанесли удар по ще одній ворожій цілі. Зазначено, що об’єкт враження знаходився неподалік Севастополя, і, за неофіційною інформацією, ймовірно, це був пункт зв’язку в Юхариній балці.

Також повідомляється про ураження складів з боєприпасами поблизу окупованого селища Первомайське.

Загалом можна визначити, що більшість ударів було спрямовано саме на ворожу систему управління, вказуючи на стратегічний підхід Збройних Сил України у проведенні цих операцій.

Важливо відзначити, що зазначені об’єкти не вперше стали об’єктами атак.

Наприклад, аеродром у Саках, який був уражений 6 січня, вже раніше був обраний ціллю для декількох ударів. Фактично, він став однією з перших далекобійних атак України загалом у серпні 2022 року, що призвело до значних втрат у ворога.

Щодо протиповітряної оборони біля Євпаторії, то вони також стали об’єктом успішного удару з боку України у вересні 2023 року. У той же місяць Збройні Сили завдали удару по командному пункту у селищі Верхньосадове.

Ці дії свідчать про систематичний і стратегічний характер атак, спрямованих на важливі воєнні об’єкти в окупованому Криму.

Нагадаємо, що Близько 23:45 у тимчасово окупованій Євпаторії та районі навколо міста було чутно щонайменше п’ять вибухів, розповів місцевий житель»Суспільному».

«Підписники повідомляють що в Михайлівці, яка біля військового аеродрому, осколки впали на приватний будинок, виникла пожежа», — зазначає канал.

У Міноборони РФ повідомили, що російська ППО нібито «перехопила і знищила над Кримським півостровом 4 українські авіаційні керовані ракети».

Моніторинговий Telegram-канал «Кримський вітер» також повідомив про щонайменше десять вибухів у Євпаторії. Вибухи також прогриміли в населених пунктах Саки та Новофедорівка.

За даними каналу, під ударом опинився військовий аеродром «Саки», розташований у Новофедорівці. Як зазначають автори публікації, у «Саках» базується 43 винищувальний авіаційний полк Військово-повітряних сил РФ, що підтримує російські війська на півдні України. На його озброєнні — бомбардувальники Су-24 і винищувачі Су-30.