На Бахмутському напрямку точаться запеклі бої. Однак за останній тиждень ситуація дуже змінилася.
Після проведення нашої ротації були встановлені основний та резервні шляхи постачання наших військ у Бахмуті. Це і шляхи, через які може проходити ротація, і шляхи, які допомагають постачати туди усе необхідне, зокрема боєприпаси. Про це сказав військовий експерт Андрій Крамаров, пише 24 Канал.
Противник втрачає боєздатність. За словами військового експерта, завдяки вдалим контратакам, які коштували нам дуже дорого, було відбито північний та південний фланги, якими росіяни намагалися оточити Бахмут. Східна частина міста вщент зруйнована, доцільності й можливості вести активні оборонні дії немає.
“Після цього ми відступили за річку, витиснули ворога з флангів і, що дуже важливо, вирівняли лінію фронту. Це дозволяє ефективніше вести оборонні дії,”– зауважив Крамаров.
Також було стягнуто більшу кількість артилерії, щоб навколо Бахмута ми могли утримувати ворога під вогневим контролем і не давати йому проходити. На це у своїх пабліках жалілися представники ПВК “Вагнер”, що ЗСУ дуже активно й точно накривають артилерійським вогнем.
“Той факт, що цим займається генерал Сирський, ще раз підкреслює важливість цього оборонного рубежу. Насправді не погода зараз впливає на український контрнаступ. Він залежить передовсім від втрати боєздатності нашим ворогом”, – наголошує військовий експерт.
А втрата його боєздатності, продовжується вона, відбувається саме у ці хвилини. Зокрема, це Бахмут, Кремінна – Сватове, Авдіївка.
“Фортеця Бахмут має для нас і велике символічне значення. Ми перейшли від позиційної до активної оборони, яка передбачає тактичні штурмові контратаки щодня з боку ЗСУ, тим самими ми створюємо великий тиск і, можливо, передумови для того, щоб не дати навіть відступити військам противника, коли в них вичерпається наступальний потенціал”, – підсумував Крамаров.
Очікується, що найближчим часом ЗСУ підуть у контрнаступ. На думку лейтенанта батальйону “Свобода” Нацгвардії України Романа Конона, він розпочнеться саме з Бахмута.
Так, наші військові потужно вдарять по позиціях окупантів та виженуть ворога з території України. Це відбудеться тоді, коли погода стане сухішою. Річ у тім, що через багнюку воїнам складно пересуватися на автомобілях та важкій техніці.
Так само складні умови й для росіян.
За словами Конона, наступальний потенціал ворога значно погіршився.
“На щастя для нас, російська техніка грузне. По нерухомій цілі потрапити набагато легше, ніж потрапити по цілі, яка їде на швидкості 40 – 50 кілометрів на годину. Це я про важку техніку. Звичайно, автомобіль там може рухатися швидше”, – пояснив військовий.
Українські військові продовжують готуватися до контрнаступу, він може розпочатися за два місяці.
Про це в інтерв’ю La Stampa сказав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Він наголосив, що ЗСУ для ефективних дій на фронті потрібні далекобійні ракети та запас 155-мм боєприпасів.
“Ми виснажимо росіян, а потім зосередимося деінде. Нам потрібні ракети великої дальності,” – сказав він.
Подоляк зазначив, що Бахмут на Донеччині залишається стратегічно важливим, це дає змогу завершити підготовку до наступальних дій.
“Ми потребуємо збільшення постачання важких артилерійських снарядів калібру 155 мм. Ми не поспішаємо, реорганізуємось протягом наступних двох місяців”, – додав радник голови ОП.