Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович припустив, як Кремль подаватиме росіянам втечу своєї армії з України, зокрема, з Херсонської області.

Свою думку з цього приводу він висловив під час ефіру з російським юристом Марком Фейгіним.

“Медведєва звільнимо – не питання. Сальдо (головний колаборант Херсонщини) – питущий. Херсонська губернія? Так пожартували ми. Державна політика (в РФ) – це жест доброї волі. Йдемо станом на 23 лютого. Ми ж демілітаризували? Демілітаризувати. Можна йти. Завдання і цілі спецоперації виконані”, – змоделював Арестович заяву Кремля, жартуючи.

Він упевнений, що у Путіна знайдуть, як “продати” здачу територій, “було б бажання”:

“Україна ж не у НАТО, це виключно наша (РФ) заслуга. Україна не в ЄС, це теж наша заслуга… Ось вам величезні списки загиблої військової техніки, застрелених танків і літаків… Ми ж знищили запасів зброї у п’ять разів… Що ви ще хочете? Щоб ми захоплювали територію? Навіщо вона нам треба? Нам треба було ліквідувати вогнище біля нашого кордону – ми його ліквідували. “Азов” сидить у в’язницях, показово. Всі завдання виконані”.

Командний склад російських загарбників навіть вже відправляє родини з Херсонщини.

Про це в ефірі одному з каналів розповів депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

«Коли окупанти навели систему протиповітряної оборони…то почали підтягувати і завозити свої родини до окупованого Херсона. Спочатку вони їх розселяли по готелях, потім почали розселятися по більш комфортних помешканнях тих людей, які повиїжджали…щоб це було дорого, багато», – сказав депутат облради.

За його словами, поворотною точкою стало знищення командного пункту росгвардійців у центрі Херсона з казармами – після цього вищий командний склад почав відправляти з міста свої родини на лівобережжя, куди тоді ЗСУ ще не діставали артилерією.

«Вони вважали, що лівий берег для них буде більш безпечний, і почали відправляти їх (родини – ред.) у Нову Каховку, в Олешки», – додав Хлань.

За його словами, загарбники намагалися розмістити свої родини у комфортних помешканнях на березі Дніпра, у заміському комплексі Grand Prix.

Проте, коли ЗСУ почали винищувати склади на лівобережжі, то родини російських загарбників почали тікати у Крим, а штаби російські військові почали «розконцентровувати» по Херсонській області, зокрема, ховати у лісах. Але, як підкреслив Хлань, ці приховані командні пункти партизани виявляють, а артилерія відпрацьовує.

російське військове керівництво залишає Херсон і вирушає на лівобережжя Дніпра. Вони розуміють: втримати обласний центр їм буде дуже важко.

Таку думку 24 каналу озвучив військовий оглядач Роман Бочкала. Він додав, окупантам буде важко втримати Херсон, зважаючи на ті позиції, які нині займають вони і Збройні сили України.

Бочкала також додав: російські окупанти усвідомлюють, що їм ліпше відійти з Херсона. Таким чином вони зможуть вирівняти лінію фронту, що дозволить їм краще оборонятись. Крім того, росіяни не хочуть втрачати свою чергову військову керівну ланку.

Вони і так втратили вже багато генералів і керівників, тому я думаю: це абсолютно сплановано, скоординовано, москва про це знає, і, можливо, десь у середині вони готові до того, щоб в один момент з Херсона вийти,– зазначив військовий оглядач.

Військовий експерт зауважив, у росії вихід військ з Херсона знову можуть назвати “жестом доброї волі”.

“путін знову може вдавати з себе якогось миротворця, мовляв, він не хоче, щоб там загинули мирні мешканці, через дії “фашистів”, “хунти”, які прийдуть знищувати людей”, – підкреслив Бочкала.

Також за словами військового оглядача, переміщення ворожих військ по лінії Херсон-Берислав має оборонний характер. Якщо нещодавно вони сподівались розгорнути свої сили для атаки на Миколаїв, то нині про це не йдеться.

І тепер, коли вже Крим для них став такою точкою небезпеки, їхній прифронтовий район, то як можна йти вперед, якщо в тебе палає в тилу. Тож я думаю, що кримська “бавовна” дуже вчасно почалась,– підсумував Бочкала.