Запровадити медико-психологічне оцінювання при отриманні водійських прав має намір Кабінет міністрів. Уряд затвердив план підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Розробкою заходів займуться МВС, Мінінфраструктури та Міністерство охорони здоров'я, передає Корупція.Інфо
Про це йдеться у сюжеті Радіо НВ.
Раніше у МОЗ заявляли про розробку гармонізації національних стандартів медичного огляду кандидатів у водії згідно з європейськими нормами. Йшлося про систематизацію профілактичних наркологічних, обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів громадян.
Як здійснюватимуть психіатричний огляд кандидатів у водії – в уряді ще вирішують. Україна могла б запозичити іноземний досвід та запровадити тестове опитування, вважає член комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Оксана Корчак
"Має бути експертиза, чи людина не психічно хвора, чи не вживає наркотики та алкоголь. Щоби позбутися корупції у комісіях, які можна за гроші пройти, потрібні тести. У більшості цивілізованих країн використовують саме тести", – сказала Корчак.
Популярне: "З 1 квітня пенсіонерам, що працюють перерахують пенсії…": Дізнайтесь подробиці
Зараз під час проходження медичної комісії лікарі перевіряють у базах, чи є громадянин на обліку у психіатра. Утім цього може бути недостатнім, вважає директор автошколи EasyDrive Анна Кушнарьова. На її думку, майбутні водії мають ретельніше перевірятися на адекватність.
Разом з тим додаткові медкомісії можуть збільшити хабарництво під час отримання водійських прав, вважає член правління Спілки автомобілістів України Максим Моргун. На його думку, проводити медико-психологічне обстеження водіїв міг би сімейний лікар. У разі виявлення проблем зі здоров’ям такий фахівець міг би спрямувати заявника до вузьких спеціалістів та готувати відповідну довідку, вважає Моргун.