3 вересня 2021 року НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови Чернівецької облради, викритого на отриманні 180 тис. дол. США неправомірної вигоди, та задіяному у вчиненні злочину приватному підприємцю.

Про це повідомляє НАБУ.

За даними слідства, колишній голова Чернівецької обласної ради (обіймав посаду на момент вчинення злочину) у липні 2019 року висловив прохання одному з приватних підприємців Чернівецької області надати йому 400 тис. дол. США неправомірної вигоди за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що впродовж серпня-жовтня 2019 року голова Чернівецької облради одержав від підприємця частину коштів у 180 тис. дол. США.

В лютому 2020 року НАБУ і САП обом особам повідомили про підозру: експосадовцю – у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України, приватному підприємцю – за ч. 4 ст. 369 КК України.

25 січня 2021 року обом підозрюваним відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Як пише у своєму телеграм-каналі екснардеп та журналіст Сергій Лещенко, Ще один чорний день для Юлії Тимошенко. НАБУ і САП відправляють до суду справу стосовно високопоставленого керівника партії Батьківщина, голови організації в Чернівецькій області Івана Мунтяна. Він був главою Чернівецької обласної ради та в минулому році викрито на хабарі 400 тисяч доларів.

“Історія Мунтяна стала другою поганою новиною для Тимошенко за місяць після викриття її ставленника Андрія Власенка на чолі Державної продовольчо-зернової корпорації, який спробував втекти з України через справу про нанесення збитків ДПЗКУ. Чи підтримуєте ви, що Тимошенко повинна солідаризуватися зі своїми ставлениками і понести політичну відповідальність за їх діяння?”, – написав він.

Нагадаємо, вранці 13 серпня поліція затримала в столичному аеропорту «Жуляни» керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка, який намагався втекти з країни. За даними правоохоронців, Власенко налагодив злочинну схему розтрати майна корпорації, збитки від якої перевищують 57 млн доларів.

Затримання Власенка: в чому підозрюють главу ДПЗКУ і його спільника

Андрія Власенка затримали в аеропорту не самого, а зі спільником (його ім’я не розкривається). Правоохоронці вже повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Злочинна схема керівництва ДПЗКУ полягала в здійсненні експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти.

«Зокрема, за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадові особи державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства і експортували товари за ціною, значно нижчою за ринкову. Так, лише протягом січня-травня цього року було укладено близько 10 збиткових зовнішньоекономічних контрактів на експорт зерна», – повідомляли в Нацполіції.

Призначення Андрія Власенка в Державну продовольчо-зернову корпорацію теж було не випадковим. У Верховній раді заявляли, що Власенко є креатурою «Батьківщини».

Юлія Тимошенко, до речі, не заперечує, що це її кандидат. 26 травня в ефірі токшоу на запитання Давида Арахамії, чи має вона або її оточення стосунок до управління ДПЗКУ, депутатка відповіла:

«Я можу твердо сказати, що ми запропонували фахівця на цю посаду, і фахівець на цій посаді … І я більше скажу. Те, що зараз той борг перед Китаєм, який був у корпорації, на сьогоднішній день підписано реструктуризація. І я думаю, що людина, яка очолює цю корпорацію, найближчим часом буде пишатися результатами цієї корпорації».