Крим взяти легше, ніж Донбас по старій лінії розмежування. Для цього потрібні дві речі
Про це розповів військовий експерт Петро Черник.
«Крим взяти Крим взяти легше, ніж Донбас по старій лінії розмежування. Для цього потрібні дві речі. Авіацію нам задекларували, будемо мати 61 машину авіаційних комплексів F-16. Але є нюанс, яку зброю до нього нададуть. 105 показників номенклатури це неймовірно багато. Проте нам потрібно AGM-158 JASSM. Це дуже потужна ракета класу повітря-поверхня», — пояснив військовий експерт.
Він зауважив, що пуски ракет можна здійснювати з середини України. І F-16 не підлягатиме знищенню як такий. Поза 5000 таких ракет у американців є.
«Крим можна перетворити у феєрверк, упідводнити міст. Але дуже важливо упідводнити не одну секцію, бо вони її відновлять, а хоча б кілька сотень метрів, це можливо таким ракетами. Насправді F-16 із номенклатурою далекобійних ракет і важких бомб від 270 кг до 2 т., особливо планерні бомби, такі як AGM-154 переламають хід війни саме з ATACMS», — додав Черник.
До того ж, російські окупанти можуть повторити «херсонський сценарій» та зробити «жест доброї волі» в Криму
Про це повідомив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, військовий експерт Валентин Бадрак.
«Після розстрілу Криму і знищень російських угруповань та техніки може посипатись вся російська армія. І тоді вони зроблять «жест доброї волі», так як з Херсоном, просто підуть з Криму».
На його думку, це може співпасти з падінням самого режиму Путіна або з його фізичною смертю.
«Змінивши владу, російській стороні буде легше ухвалити рішення, бо той, хто буде приймати це рішення, визнає, що Путін помилявся», — зазначив Бадрак.
За його словами, Україна робить вже свої ракети та дрони більш потужні. Зараз вже йдеться про те, що буде суттєво збільшено навантаження на дрони. Це будуть дрони, які будуть дуже серйозно бити по оборонним підприємствах.
«Ми маємо зробити ракету на 500 км, я сподіваюсь що вона буде готова до використання на початок 2024 року. Якщо так, то побачимо всі, як будуть знищуватись елементи оборонного потенціалу Росії. В першу чергу це оборонні підприємства. От як тільки ми це побачимо, можна вважати що ось ось ми своєї політичної мети військовим шляхом досягнемо», — додав директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.
Також, варто додати, що будь-які спецоперації України в окупованому Криму мають серйозне планування та підготовку.
На цьому акцентував керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Він зазначив, що пошкодження підводного човна в Севастополі — серйозна шкода для окупантів РФ, і наголосив, що Київ проводить серйозну роботу для того, щоб усі удари по військових об’єктах ЗС РФ були ефективними.
“Ми бачимо системність у діях українських сил в акваторії Чорного моря та в окупованому Криму. Проводяться дії, спрямовані на ослаблення оборони російських військ на окупованому півострові та акваторії Чорного моря. Також проводиться успішна розвідувальна діяльність для встановлення точних позицій та місцезнаходження тих чи інших засобів. І безпосередньо проводяться операції”, — пояснив Мусієнко.
Він зазначив, що Україна не має переваги над російськими військами з погляду надводного компонента і, тим більше, підводного.
“Тобто у нас немає підводних човнів та кораблів у такій кількості, як є у Росії. Проте робиться все можливе, щоб Росія не могла за призначенням використовувати ефективно свій флот, і кількість кораблів, які вона могла використовувати, систематично зменшувалася”, — додав експерт.