На Бахмутському напрямку точаться важкі бої, але Сили оборони України поступово просуваються вперед, відсуваючи російських загарбників. Окупанти намагаються максимально ввести в бій накопичені стратегічні резерви, що дозволяє їм продовжувати локальні атаки.

Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“У районі населених пунктів Андріївка, Кліщіївка, Курдюмівка тривають важкі бої. Від них майже нічого не залишилося. Це те, що залишає після себе “русский мир”. Ці важкі бої, звісно, пов’язані, перш за все, з тим, що російські окупанти сьогодні максимально намагаються вводити в бій ті резерви, які накопичили”, — зазначив Братчук.

Ці резерви окупантів є стратегічними, доповнив він. З одного боку це свідчить про те, що у ворога є певні проблеми. З іншого боку, накопичені резерви їм дозволяють продовжувати контрнаступальні дії.

“На південному флангу Бахмута є просування Сил оборони, воно невелике. Я його називаю поступальним. У будь-якому разі всі ці дії, що відбуваються на цих напрямках, впливають на ситуацію, яка складатиметься найближчим часом”, — зазначив речник.

На північному фланзі Бахмута, за словами Братчука, ворог намагається більш активно вести контрнаступальні дії, відбивати назад ті позиції, які він нещодавно втратив.

Він наголосив, що українським штурмовикам доводиться воювати в дуже складних умовах. На відміну від ворога, ніхто не атакує в лоб.

“Українські захисники б’ються за честь, за славу. І в таких важких умовах їм вдається просуватися вперед. І ми розуміємо, наскільки це складно. Ніхто не атакує в лоб, на відміну від ворога. РФ намагається кидати своє “гарматне м’ясо” саме в лоб. Вони не шкодують людей. Резерви є, вони накопичили, людей у них предостатньо”, — зазначив Сергій Братчук.

Також у російських окупантів на сьогодні також є боєприпаси, є й техніка, нехай і застаріла, наголосив Братчук.

“Техніка застаріла, вона менш сучасна, м’яко кажучи, ніж те, що є на озброєнні в українських бійців. Проте все це треба підбити. Усе це треба знищити так само, як і ворога. Складно, але тримаємося, стоїмо. І віддати належне треба нашим титанам, вони дійсно герої”, — резюмував речник.

Додамо, що дії Збройних Сил України навколо Бахмута на Донеччині є надзвичайно важливими й потужними.

Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Дії навколо Бахмута і зокрема на південному напрямку є надзвичайно важливими й потужними, з огляду на ту тактику і стратегію, яку обрала українська сторона щодо дій на цій лінії фронту. Загалом ми можемо сказати про те, що дійсно зараз наші підрозділи після того, як вибили противника з Кліщіївки й Андріївки продовжують тиск на нього. Лінія оборони посунулася до залізниці, а на деяких напрямках — за залізницю, яку ворог має намір утримувати», — зазначив аналітик.

Згурець додав, що те, що на декількох ділянках українські війська переходять за залізницю і далі продовжують тиск — говорить про те, що потенціал наших наступальних штурмових підрозділів і артилерії є надзвичайно ефективним.

«Яке це має значення? Насамперед ми говоримо про те, що це з одного боку, після того, як ми зачистили Андріївку, це створює далі можливості для наступних дій з півночі на Курдюмівку, яка є більшим населеним пунктом, у порівнянні з Кліщіївкою й Андріївкою. І цей населений пункт Курдюмівка залишається під тиском з 2 напрямків. Далі починається ця рокадна дорога від Бахмуту до Горлівки, яка забезпечує російське угрупування і, де ворог частину своїх сил розмістив за цією рокадною дорогою», — зазначив він.

Згурець вважає, що в будь-якому разі дії української армії на цьому напрямку є досить потужними, про що свідчать історії в російських пабліках.