У найближчій перспективі Україна зобов’язана провести військову спецоперацію щодо повалення режиму Олександра Лукашенка у сусідній Білорусі.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі  Facebook заявив Радник Головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош, коментуючи заяву Лукашенка,  який визнав участь Білорусі у війні проти України. 

Більше того, Ярош заявив, що режим Лукашенка, який диктатор встановив у Білорусі, повинен бути фізично ліквідований. 

“У найближчій перспективі Україна зобов’язана провести спеціальну військову операцію зі звільнення братньої Білорусі від нацистського режиму… Цей вусатий політичний тарган, який захопив владу в сусідній країні, має бути ліквідований” , – зазначив він. 

За словами Яроша, в результаті спецоперації Білорусь буде очищена від російських окупаційних сил. 

“Білорусь буде позбавлена ​​єрефівської окупації і за своєю волею має обрати майбутній Чорноморсько-Балтійський Союз вільних народів… Україна за допомогою союзників має допомогти білоруським патріотам створити нове білоруське військо… Слава білоруським воїнам, що воюють за Нашу та Їхню Свободу! Живе Білорусь!”  – зазначив він.

Наголосимо, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про підтримку війни в Україні, яку розв’язала країна-агресор РФ. За його словами, він “давно визначив” роль Білорусі у війні – підтримувати “братську Росію”.

Про це він заявив на церемонії покладання вінка у меморіальному комплексі “Курган Слави” з нагоди незалежності Білорусі.

“У нас створено вже давно в союзі Білорусі та Росії єдине угруповання збройних сил. Фактично єдина армія”, – сказав він, додавши, що участь Білорусі в “спецоперації” “я визначена мною давно”.

В оперативній інформації Генштабу ЗСУ станом на ранок 3 липня йдеться, що у Білорусі наразі за допомогою Росії посилюють систему протиповітряної оборони.  

За наявною інформацією, з 1 липня 2022 року розпочато ротацію підрозділів збройних сил республіки Білорусь у Брестській області. Посилюється система протиповітряної оборони за рахунок підрозділів Східного військового округу збройних сил Російської Федерації, – сказано у зведенні, опублікованому у Фейсбуці .

А трохи раніше невизнаний президент Білорусі заявив, що Україна нібито “намагалася завдати удару по військових об’єктах РБ, але всі ракети були перехоплені”. Про це він заявив під час виступу на урочистостях напередодні незалежності країни.

 “Нас провокують. Мушу вам доповісти: три дні тому, може, трохи більше, з території України намагалися завдати удару по військових об’єктах на території Білорусі. Але, дякувати Богу, протиповітряними комплексами “Панцир” вдалося перехопити всі ракети, випущені Збройними силами України,” – заявив Лукашенко.

Водночас, Лукашенко поспішив запевнити, що Білорусь не хоче воювати з Україною, але “Мінськ і Москва мають бути готові протягом доби дзеркально відповісти на агресивні дії Заходу”.

Спекуляції про те, що ЗС Білорусі нібито сьогодні-завтра вступлять у війну проти України, вигідні Росії, яка таким чином намагається підігріти панічні настрої всередині українського суспільства.  Про це заявив радник керівника ВП Михайло Подоляк.  

Українська сторона чудово поінформована про те, що зараз відбувається на території Білорусі, і готова до будь-яких подій, у тому числі на українсько-білоруському кордоні.  

Крім того, Подоляк звернувся до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, заявивши, що якщо білоруський диктатор хоче довести відсутність армії у своїй республіці, він може це зробити, вторгнувшись на територію України.  

На закінчення радник Єрмака додав, що про будь-яку загрозу з білоруського напряму влада попередить населення заздалегідь .