Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що криза з мігрантами, влаштована Білоруссю на кордоні з Польщею, спрямована на відволікання уваги від дій Росії на кордоні з Україною.
Про це, як повідомляє Держдеп США, Блінкен заявив під час розмови з міністром закордонних справ Польщі Збігневом Рау.
“Держсекретар Блінкен підтвердив підтримку США Польщі перед цинічною експлуатацією вразливих мігрантів режимом Лукашенка.
Дії режиму Лукашенка загрожують безпеці, сіють розбрат та спрямовані на те, щоб відволікти від дій Росії на кордоні з Україною”, – сказано в повідомленні.
Блінкен та Рау засудили використання мігрантів і закликали Лукашенка усунути корінні причини санкцій, запроваджених Заходом, – порушення прав людини та основних свобод білоруського народу.
Держсекретар США також висловив подяку Польщі за активну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
У НАТО також оцінили дії РФ біля кордонів України. Північноатлантичний альянс уважно стежить за розвитком обстановки на кордоні РФ та України та готовий відреагувати на зміни обстановки. Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив у програмі “Axios on HBO”.
“Ми уважно спостерігаємо за незвичними пересуваннями російських військ на кордоні з Україною”, – сказав генсек НАТО.
Столтенберг наголосив, що Альянс уважно моніторить обстановку і готовий до будь-якого розвитку ситуації.
Своєю черго, головнокомандувач збройних сил Британії Нік Картер вважає, що збройні сили країн Північноатлантичного альянсу (НАТО) повинні бути готові до війни з Росією після нещодавньої напруженості у Східній Європі. Хоча в те, що глава країни-агресора Володимир Путін справді хоче “гарячої війни” із Заходом, в останньому не вірять.
Думкою він поділився у серії інтерв’ю, які роздав ЗМІ напередодні своєї відставки, передає The Gardian.
За його словами, Росія тепер є більшою загрозою для східної частини Європи, ніж це було, коли він тільки став до виконання обов’язків на посаді глави британських ЗС вісім років тому.
“Я явно сподівався, що війни з Росією не буде, і не вірив, що ця країна хоче фізичної війни, але НАТО має бути готовим до цього”, – попередив генерал.
Так він прокоментував напруженість на кордоні між Польщею та союзницею РФ Білоруссю через біженців. А також побоювання й ознаки того, що російські війська можуть зосередитися уздовж кордону з Україною.
Раніше міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс закликала Путіна втрутитися у “ганебну кризу штучно створених мігрантів”. А колишній офіцер МІ-6 Крістофер Стіл сказав, що, на його думку, Москва вважає, ніби перебуває у стані війни з Британією та її союзниками.
Картер у відповідь наголосив, що Росія, ймовірно, розглядає глобальний стратегічний контекст як безперервну боротьбу. У ній, вважає британський генерал, Кремль застосовуватиме всі інструменти національної могутності для досягнення своєї мети. Але цим росіяни не хочуть розв’язувати гарячу війну.
“Тому так, в певному сенсі я думаю, що він (Крістофер Стіл. – Ред.) має рацію. Питання, звичайно, в тому, як ви визначаєте війну. Як солдат, я схильний визначати її як фактичний акт битви й не думаю, що в РФ цього хочуть. Ймовірно, вони мають намір спробувати досягти своєї мети більш тонкими способами”, – висловив упевненість Нік Картер.
Пізніше в іншому інтерв’ю він розповів, що Росія брала участь у “гібридному сценарії, де дезінформація пов’язується з дестабілізацією, а ідея витіснення мігрантів до кордонів Європейського Союзу є класичним прикладом такого роду речей”.
На його думку, ситуація на кордоні Білорусі та України була “класичним відволіканням уваги” з боку російського уряду, яке тривало багато років.
На запитання, чи це може перетворитися на відкриту війну, Картер відповів, що точно не знає.
“Але ми повинні бути напоготові й переконатися, що стримування візьме гору. І, що дуже важливо, переконатися, що в НАТО існує єдність, і ми не допускаємо виникнення будь-яких прогалин у нашій колективній позиції”, – підсумував він.