Разом з далекобійними ракетами від США, Україна в найближчому майбутньому також може отримати німецькі ракети Taurus.
Якщо США відправлять Україні балістичні ракети Atacms, це може спонукати Німеччину до передачі нашій країні крилатих ракет Taurus. Про це повідомила газета The Wall Street Journal.
Як ідеться в матеріалі видання, у Берліні дали зрозуміти, що співпрацюють із Вашингтоном у питаннях постачання Україні нових типів озброєнь. Таким чином, рішення Білого дому про передачу Atacms може напряму вплинути на рішучість Німеччини щодо постачань Taurus.
WSJ пише, що Україна давно шукає ракети, які могли б знищити російські лінії постачання, матеріально-технічні склади та штаби далеко за лінією фронту. Значення крилатих ракет для України зросло після того, як постачання ракет великої дальності з Англії та Франції почали скорочуватися.
Нагадаємо, що днями міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не відмовила Україні в крилатих ракетах великої дальності Taurus. Утім, для схвалення рішення поки що не пройдені всі необхідні процедури.
«Ні, ми не відмовляємося від крилатих ракет. Ми розглядаємо запит та його наслідки. Наприклад, необхідно враховувати юридичні чи технічні аспекти. Я знаю, що для цього потрібен час… Наш обов’язок – ретельно розглянути всі питання», – сказав Пісторіус, додавши, що усвідомлює, яку користь вони можуть дати українським воїнам.
Пісторіус відзначив, що Taurus є системами дуже великої дальності. Відповідаючи на питання, чи не вистачає Німеччині зобов’язання Києва не використовувати ці ракети за межами території України, міністр оборони пояснив, що «зобов’язання, звісно, дуже важливе, але це не єдиний фактор перевірки».
Крилаті ракети великої дальності SCALP і Storm Shadow з початку літа Україні вже передали Франція і Велика Британія.
Обидва міністри також порушили питання реакції на «падіння» за останні тижні російських безпілотників на територію Румунії.
«Звучить так, ніби ми нічого не робимо. Це не так. Ми перебуваємо в тісному контакті з Румунією, яка попросила нас про підтримку, але водночас ми не хочемо викликати надмірну реакцію. Ми стежимо за цим розвитком і солідарні з нашими союзниками. Вирішальним є те, що ми спокійно координуємося, щоб забезпечити повітряний простір Румунії необхідним захистом», — сказав Пісторіус.
Лекорню своєю чергою зазначив, що Франція засуджує будь-який напад на безпеку своїх союзників.
«Ми вже розгорнули протиповітряні засоби з батареєю SAMP/T для забезпечення безпеки частини повітряного простору Румунії», — поінформував він. Французький політик назвав інциденти «побічним результатом війни в Україні», який свідчить про те, що ця війна — це не лише війна українців, а що цей конфлікт піднімає ширші питання безпеки в Центральній Європі та за її межами.
Раніше Пісторіус казав, що рішення про постачання Україні Taurus Німеччина може ухвалити протягом «одного-двох тижнів».
«Якщо мине тиждень або два, поки рішення буде прийнято, то так і буде», — сказав він на першій «Вестфальській мирній конференції» в Мюнстері.
Пісторіус додав, що це не означає жодних вагань з боку федерального уряду.
«Федеративна Республіка Німеччина повинна бути обачною, навіть якщо це важко зрозуміти нашим українським друзям. Німеччина повинна зважувати наслідки кожного свого кроку», – сказав міністр.
Він додав, що крилаті ракети досягають більшої дальності, ніж будь-яка інша зброя, що постачалася до цього часу, і є дуже складним промисловим продуктом: «Ми не говоримо про програмування кавомашини».