У наших краях головне свято року – це, без сумніву, Новий рік. Релігійні свята відзначають далеко не всі, день народження взагалі у кожного свій, а ось Новий рік усіх по-справжньому об'єднує. Та й традиції його святкування в цілому загальні для всіх. Проте, в різних країнах світу є свої особливості Нового року. Портал "Знай.ua" зібрав найцікавіші факти про Новий рік і його традиції. – повідомляє Корупція.Інфо

1. Швидше за все, ви вже поставили будинку ялинку і прикрасили її іграшками. А чи знаєте ви, коли і де з'явилася перша ялинкова іграшка? Вперше скляна кулю як новорічна прикраса з'явилася в Тюрінгії (Саксонія) в XVI столітті. Але ще кілька століть такі прикраси залишалися виключно саксонської традицією. Тільки в середиы XIX століття саксонці запустили промислове виробництво ялинкових іграшок та почали продавати їх по всій Європі. Зате за цей час склодуви навчилися видувати не тільки кулі, але і різноманітні фігурки, дзвіночки, шишки і сердечка

4. Є свої традиції зустрічі Нового року і в Греції. У це свято греки обмінюються фотіками. Фотіки – це шампури, на які нанизані фрукти. А рівно опівночі господар будинку повинен вийти у двір і розбити об стіну плід граната. Чим сильніше розлетяться по двору його зерна, тим більше пощастить сім'ї в новому році. Крім того, на грецькому новорічному столі в обов'язковому порядку повинна бути банка меду.

5. На Кубі Новий рік називають Днем Королів. 31 грудня весь посуд в будинку кубинці наповнюють водою, щоб виплеснути її на вулицю в новорічну ніч. Вважається, що це змиває всіх гріхи минулого року.

6. Цікаво, але в Англії відзначати Новий рік з 31 грудня на 1 січня почали тільки в 1752 році. До цього він відзначався 25 березня, в День Благовіщення. А ось в сусідній Шотландії святкувати 1 січня почали за 150 років до британців. До речі, шотландці в перший день року ніколи не роблять пропозицій руки і серця та не викидають сміття. Традиція така.

7. У Франції дату Нового року переносили тричі. До 755 року свято відзначали 25 грудня. Потім перенесли на 1 березня. З XII століття Новий рік прирівняли до Великодня. І тільки в 1564 році спеціальним указом короля Карла IX було встановлено, що рік починається 1 січня.

8. Мікронезія відзначає Новий рік з усім іншим світом – 1 січня. Але свої традиції там теж є. Саме в цей день всі жителі екзотичної країни отримують нові імена і пошепки на вухо повідомляють їх родичам і друзям. А родичі в цей час голосно б'ють в барабани, щоб злі духи не могли підслухати і дізнатися ці імена. Адже знаючи справжнє ім'я людини, її можна поневолити.