poyizd1
Як же мало ми знаємо про те, що насправді включено в ціну звичайного плацкартного квитка! Робіть подорожі більш приємними!

Купуючи квиток у касі, нам ніхто і ніколи не говорить про наші права. Скільки розладів доставляють нам запізнення, або ситуації, коли треба виїхати раніше терміну. Виявляється — все можна вирішити!

1. Виїхати раніше терміну

Ви можете виїхати поїздом, відходить на кілька годин або днів раніше того рейсу, на який придбали квиток, без будь-якої доплати. При наявності вільних місць, зрозуміло.

2. Отримати інший квиток, якщо запізнилися

Не панікуйте, якщо ви запізнилися на свій рейс. Ви маєте право відновити дію квитка на інший поїзд за умови доплати вартості плацкарти (а ціна ж/д квитка складається з трьох частин: вартості квитка, вартість займаного у вагоні місця — плацкарти — і тарифної частини) протягом 24 годин.

3. Зійти з поїзда на кілька днів

Пасажир має право робити зупинку на шляху прямування з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб. Для цього вам потрібно пред'явити свій квиток у касі на станції зупинки для проставлення на ньому відмітки про зупинку протягом 3 годин з моменту прибуття на станцію вашого поїзда. А при відновленні поїздки потрібно буде сплатити лише вартість плацкарти квитка.

4. Допустити помилку в квиткових даних

Це гарна новина для неуважних товаришів, які купують квитки через інтернет. У випадку розбіжності даних документа, що посвідчує особу пасажира, з даними, вказаними у квитку, на одну букву в прізвищі і на одну цифру в номері чоловік допускається до проїзду.

5. Цілком зайняти нижню багажне місце

Переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, що проїжджає на нижній полиці, а верхнього місця — пасажир, що проїжджає на верхній полиці. Так що ви не зобов'язані ні з ким ділитися своєю нижньою полицею.

6. Собаку-провідника провезти безкоштовно і без документів

Плата за перевезення собак-провідників не стягується, та перевізні документи не оформляються. Адже це самий вірний друг. Він повинен лише мати ошийник та намордник і перебувати завжди поруч зі своїм господарем.

7. Безкоштовно користуватися туалетом на вокзалі

Туалет на вокзалах для пасажирів безкоштовний. При пред'явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів на шляху прямування поїзда. Так що не викидайте свій квиток, в тому числі і електронний.

8. Попросити настільні ігри

У провідника можна безкоштовно попросити склянку, ложку, навіть якщо ви не купуєте чай, вилку, набір ниток і голок, предмети догляду за одягом і взуттям, медикаменти, а також настільні ігри (шашки, шахи, доміно).