kur

Печерський районний суд Києва за клопотанням старшого слідчого Генпрокуратури арештував майно олігарха-втікача Сергія Курченка, повідомляє Корупція.Інфо.

Про це свідчить ухвала від 11 травня цього року.

Вона може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У власності Курченка перебуває квартира площею 239 м2, машиномісце, сім нежитлових приміщень і 14 земельних ділянок у селі Лісне Харківської області.

Слідство інформує, що у 2008-2014 роках Курченко створив та забезпечив діяльність злочинної організації. Зазначається, що організація незаконно заволоділа видобутим "Укргазвидобуванням" та "Укpнaфтою" скрапленим газом на суму понад 2 мільярди гривень. У НБУ було вкрадено більше ніж 787 мільйони гривень. Вони були перераховані як стабілізаційний кредит "Реал банк" з подальшою легалізацією.

Окрім того, "Брокбізнесбанк" шляхом службового підроблення надав міжбанківських кредитів на користь "Реал банку" на суму майже 837 мільйонів гривень. При цьому загальна сума коштів "Брокбізнесбанку", якими заволодів Курченко, складає майже 1,44 мільярди гривень.

Олігарха також звинувачують у заволодінні коштами "Укргазбанку" на загальну суму майже 500 мільйонів гривень, "Аграрного фонду" на суму понад 2 мільярди гривень.

Наразі Курченко перебуває у міжнародному розшуку.