Підписати контракт про проходження військової служби у Збройних силах України можна на термін від 6 місяців і до 5 років. Серед основних вимог для кандидатів: відмінний стан здоров’я, психологічна стійкість, а також відсутність судимостей.

На військову службу за контрактом до рядового, сержантського і старшинського складу приймаються: громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби; а також військовозобов’язані та жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом становить від 18 до 40 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок – до 50 років).

Довідка. Стаття 20. Закону України "Про військовий обовязок і військову службу "N 2232-ХІI– 1992 року (із змінами).
Основні вимоги під час відбору

На військову службу за контрактом приймають якщо:

1. За станом здоров’я кандидат на військову службу придатний за медичними показниками та показниками профвідбору.

2. У претендента на проходження військової служби відмінна фізична підготовленість та психологічна стійкість.

3. Є загальноосвітній рівень.

4. Присутня мотивація до військової служби.

5. Сформований рівень ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

6. Немає судимостей та скоєння тяжких злочинів.

Проходити службу за контрактом до Збройних Сил України на посади рядового, сержантського і старшинського складу, з двомісячним випробувальним терміном можуть також іноземці та особи без громадянства, якщо вони раніше не були судимі та перебувають в Україні на законних підставах. Для них вимоги прийняття на військову службу за контрактом майже ті ж самі: вік до 45 років, стан здоров'я та придатність до військової служби за медичними показниками, відсутність судимостей, фізична підготовленість та професійно-психологічний відбір.
Терміни військової служби за контрактом

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, терміни військової служби наступні:

– військовослужбовці, прийняті на посади рядового складу – строк на 3 роки;

– військовослужбовці, прийняті на посади сержантського і старшинського складу – строк від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

– військовослужбовці, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення правового режиму воєнного стану – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

– особи, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.

У випадку закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.
Документи, які потрібні

711689_1494702

Перед прийняттям на військову службу за контрактом кандидат подає до військового комісаріату, де перебуває на військовому обліку, або військової частини за місцем проходження строкової військової служби низку документів.

Особливості контрактної військової служби для жінок

Вік: від 18 до 40 років (граничний вік призову для жінок збільшується до 50 років на час особливого періоду).

Посади та спеціальності: Жінки-військовослужбовці призначаються на такі основні посади: зв’язку — "телефоніст", "телеграфіст" та інші; тилу — "кухар", "кравець" та інші; медичні — "фельдшер", "медична сестра" та інші; штабу — "діловод", "відповідальний виконавець", "бухгалтер" тощо.

Водночас, Міністерство оборони України працює над тим, щоб розширити перелік військових спеціальностей і посад, на які можуть призначатися військовослужбовці-жінки.
5 кроків до контрактника

Крок 1: Прийти до свого районного військового комісаріату та більш детально дізнатися про військову службу у Збройних Силах України. Відвідати військову частину, яка зацікавила та дізнатися про майбутню службу та обрану спеціальність.

Крок 2: Подати усі необхідні документи.

Крок 3: Пройти медичне обстеження, професійний та психологічний відбір.

Крок 4: Підписати контракт, пройти курс навчання за обраною спеціальністю в військових навчальних центрах.

Крок 5: Прийти до обраного місця служби та пройти військову службу за отриманою спеціальністю.
Пільги для військовослужбовців-контрактників
1. Грошове забезпечення

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Наразі грошове забезпечення осіб рядового складу становить від 7000 гривень, сержантського складу – від 8300 гривень і вище.

Раз на рік надається: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного грошового окладу (якщо є для цього відповідні підтверджуючі документи). Крім того, надається грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення.

Разом з тим, при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Крім того, мобілізованим, у разі підписання контракту, виплачується одноразова винагорода: рядовому складу — вісім мінімальних заробітних плат (11 024 гривень), сержантському та старшинському складу — дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 гривень), офіцерському складу — десять мінімальних заробітних плат (13 780 гривень).
2. Отримання житла за рахунок держави

Особи, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у військовій частині, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу в 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.
3. Інші привілеї

Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

Безоплатна медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я .

Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в тому разі, якщо на день звільнення зі служби вислуга становить 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.
Вакансії, які існують

Інформація про відкриті вакантні посади знаходяться у обласних та районних військових комісаріатах України. Перелік вакансій щомісяця оновлюється відповідно до заявок з військових частин Збройних Сил України. Наразі є такі спеціальності:

Сухопутних військ Збройних Сил України: командир відділення; командир бойової машини; командир танку; механік — водій бойової машини; механік — водій танку; водій; навідник; навідник-оператор; акумуляторник; стрілець; гранатометник; кулеметник; снайпер; розвідник; сапер; кухар; радіотелефоніст; радіотелеграфіст.

Високомобільних десантних військ: розвідник; снайпер; командир відділення; командир бойової машини десанту; гранатометник; кулеметник; механік – водій бойової машини.

Повітряних Сил Збройних Сил України: авіаційний механік; оператор радіолокаційної станції; оператор зенітних ракет; оператор систем навігації і посадки літаків; механік систем зв’язку та посадки літаків; стрілець; водій, водій-електрик, водій-механік; радіотелефоніст; телеграфіст; планшетист; пожежник; акумуляторник.

Військово-Морських Сил Збройних Сил України: береговий склад: механік — водій танку; механік — водій БМП; стрілець; гранатометник; снайпер; розвідник; кулеметник; сапер; навідник; водій; радіотелефоніст; пожежник; акумуляторник; телеграфіст.

Корабельний склад: командир відділення; старший рульовий; моторист; машиніст; електрик; радіометрист; мінер; сигнальник; старший оператор.