Кричущі факти скоєння кланом Калетників корупційних злочинів і подальша легалізація коштів отриманих злочинним шляхом, більше двох років залишаються без уваги слідчих і прокурорів. Підозри не пред'явлено, активи клану не арештовані, передає Корупція.Інфо.

 Після «Революції гідності» нова влада оголосила війну корупції, але зволікання з боку Генеральної прокуратури України в боротьбі зі злочинцями, які десятиліттями обкрадали народ України, знищували патріотів і продовжують свою співпрацю з країною агресором, ховаючись в РФ, зводить нанівець всі очікування українського суспільства на справедливість.

Минуло понад два роки з моменту втечі Януковича, однак дії Генеральної прокуратури України, точніше її бездіяльність, дає підстави вважати, що «справа Януковича» продовжує жити.

 

Завдяки зверненню Центру протидії корупції, Генпрокуратура почала досудове розслідування незаконного збагачення колишнього народного депутата від Комуністичної партії, екс-віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калетника під головуванням якого пройшло голосування за «диктаторські закони 16 січня 2014», а також екс-голови Державної митної служби України (Ігор Калетник працював в митних органах з 1995 року, очолював митницю з 2010 по 2012 рік).

Однак, незважаючи на всі нагадування і публікації в засобах масової інформації кричущих фактів корупційних діянь клану «Калетників» слідчі і прокурори, які ведуть справу, вперто не помічають або не хочуть помічати в діях Ігоря Калетника складу злочину.

34744fc-3-kaletniky

Минуло вже два роки, а з Генпрокуратури на всі звернення і запити засобів масової інформації тільки одна відповідь «досудове розслідування кримінального провадження №42014000000001216 триває. Підозра нікому не оголошувалося ».

З приходом нового Генерального прокурора України Луценка Ю.В. почала тліти надія, що у слідчих і прокурорів відкриються очі на беззаконня, яке творив клан «Калетників» перебуваючи при владі.

Ігор Калетник до моменту втечі, в 2014 році працював виключно в державних органах жодного дня не був бізнесменом, не працював в комерційних структурах. Мабуть перебуваючи в статусі державного службовця і отримуючи заробітну плату він і зібрав свої мільйони, придбав елітну нерухомість і автомобілі?

З того моменту як Григорій Калетник і його син Ігор були народними, а скоріше антинародними депутатами, їх родичі почали багатіти і обзаводитися землею.
Ось тільки деякі факти. Журналісти програми «Наші гроші» провівши розслідування дізналися, що сім'я Калетників зібрала 29,5 тис га угідь у Вінницькій області. За даними журналістів, селяни фактично втратили свої паї, оскільки більше 3 тис га земель сумнівними методами утримує компанія Калетника ТОВ «Велікокісніцьке». Єдиним власником ТОВ в державному реєстрі вказано Григорія Калетника з вливанням в статутний капітал 5 632 010 грн. За словами керівництва, ця компанія щорічно приносить їм 8 млн грн.

 У 2014 році загони самооборони знайшли і провели ревізію особняка Калетника-молодшого, який знаходиться на березі Південного Бугу. Це територія заповідника на кордоні Немирівського і Гайсинського районів Вінницької області та відповідно до документів становить близько 29 000 га! Для розуміння – це майже половина території, яку займає місто Київ!

 У власності Калетників і їх родичів зараз більше 14 гектарів в м Буча, два маєтки в с. Хлепча Васильківського району Київської області (записані на тещу Ігоря Калетника – Анну Буртовий) і маєток в с. Козин в Конча-Заспі. Крім того будинку, квартири, автомобілі …

 Ігор Калетник отримав від своєї корупційної діяльності чорний нал, поклав в банк на свій рахунок, а потім перевів на рахунки дочки за кордон, а саме в Російську Федерацію.

 Для створення позитивного іміджу «чесного» державного службовця вирішив легалізувати свої доходи, залучаючи до цього майже всіх родичів.

 Треба також згадати недавнє розслідування, коли Григорій Калетник подарував своєму синові Ігорю квартиру на Володимирській, яка дивним чином коштувала більше 8 млн. доларів США, як елітний будинок в Конча-Заспа на 1000 м. кв. із земельною ділянкою в кілька гектарів. Отримавши квартиру, Ігор відразу знайшов дуже заможних покупців, які вирішили придбати цю «елітну» нерухомість. Мабуть на формування ціни вплинув той факт, що ним володіє дуже відомий і популярний клан «Калетників»? І це можна було б списати на комерційні здібності Ігоря, якби не один факт: новим власником квартири стала Анна Чернега з міста Гайсин, що у Вінницькій області, одна з «багатих» родичів Калетників.

 Потім Ігорю Калетнику почали дарувати хто нерухомість, хто гроші. Мабуть «багаті» родичі вирішили підтримати бідного державного службовця, в результаті економічної ситуації в країні і вкрай низьких заробітних плат держслужбовця , який не міг навіть купити житла для своєї сім'ї, з'їздити за кордон на відпочинок.

 Всі угоди, а саме подарунки, дали підстави Ігоря Калетника внести в декларацію за 2013 дохід в сумі понад 90 млн. Грн. і вважати себе чистим перед законом.

 
На операції сім'ї Калетник, в яку також входить одіозний екс-прокурор Печерського району столиці Харченко (зять Григорія Калетника, який в 2010-2014 роках очолював прокуратуру Печерського району Києва і звільнений із займаної посади відповідно до закону про люстрацію), який в підсумку став кінцевим власником квартири на Володимирській, неодноразово зверталася увага Генеральної прокуратури в численних журналістських розслідуваннях. Однак завзяте ігнорування фактів слідчими і прокурорами дає підстави вважати, що вони навмисно не помічають очевидних фактів.


 Зазначена бездіяльність органу досудового розслідування дає підстави вважати, що зволікання з рішучими діями при розслідуванні кримінального провадження №42014000000001216 направлено на надання Ігоря Калетника можливості і далі приховати свої доходи і виключити їх повернення в бюджет України.

 За даними журналістів, Ігор Калетник зараз переховується в Росії. Придбав власний літак і готель в Туреччині. Часто знаходиться на території окупованого Криму, де співпрацює з окупаційними властями по лінії організації митної служби Криму.

 
Оксана Калетник – двоюрідна сестра Ігоря і племінниця екс-регіонала Григорія Калетника, екс-народний депутат ВР від Компартії України. Під час «Революції гідності» була затримана правоохоронними органами Молдавії при завезенні 14 млн. доларів з України.

67833

Сьогодні Оксана Калетник більшою мірою знаходиться в РФ і Криму. До переїзду в Росію, жила в 18 км від Києва по Старообухівській трасі в будинку вартістю понад 380 тис. Доларів.

У 2014 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження стосовно Оксани Калетник за сепаратизм, в тому числі за проголошення гасел про "легітимності самопроголошених" ДНР "та" ЛНР ", а також висловлювань про їхнє право відокремитися від України.

 
Григорій Калетник. Колишній голова Вінницької облради і облдержадміністрації (1998-2005 рр.), екс-депутат «Партії регіонів», один з тих, хто голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року і одіозний «ректор-президент» Вінницького національного аграрного університету. Зараз проживає у Вінниці та Києві, контролює все той же аграрний ВНЗ в якості президента.
Також є дані, що Григорій Калетник вже купив нерухомість в Хорватії і готується в критичний момент до втечі.