«У Львові розгорівся конфлікт довкола музею просто неба «Шевченківський гай». Там місцева влада розпочала спорудження візит-центру, який у перспективі мав би надавати різноманітні послуги туристам. Однак, люди побоюються, що під нього замасковано чиїсь бізнес-інтереси», – повідомили на сайті «Телевізійної служби новин» каналу «1+1», передає Корупція.Інфо.
Місцева влада розпочала спорудження візит-центру у «Шевченківському гаю».Де згодом розповіли розгорнутіше:
«У Львові розгорівся конфлікт довкола міської гордості – музею просто неба «Шевченківський гай». Там місцева влада розпочала спорудження візит-центру, який у перспективі мав би надавати різноманітні послуги туристам. Однак активісти вважають, що під цим проектом замасковані чиїсь бізнес-інтереси. А гроші, виділені на нього, ліпше було б пустити на порятунок експонатів музею.
Екс-директор Шевченківського гаю Мирослав Рибак показав журналістам проблему: «Подивіться на стан деревини. От гляньте. Бачите? То уже все сиплеться. Вона не простоїть довго. Вона впаде».
Мирослав Рибак працював на посаді 17 років. Каже, нині понад половина колишніх пам'яток знищена. А це – унікальні експонати старовинної дерев'яної архітектури та елементи побуту всіх регіонів Західної України. Об'єкти стоять без даху, стіни та підлоги прогнили – музей руйнується на очах.
Громада давно б'є на сполох, але влада замість того, щоби рятувати цінні експонати, вкладає мільйони гривень на інші потреби. Рибак обурений: «На сьогодні це буде бізнес-центр, і от уже перший початок його заснування. Без проекту, без нічого починає будуватися так звана велосипедна доріжка. Давайте покажемо людям, що ж це за велосипедна доріжка. От є замостка. Це мають велосипеди їздити по цьому? От дивіться – п’ять метрів ширини»,.
Львів'яни нарікають, що перед початком будівельних робіт не було жодного громадського обговорення про його доцільність. Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич дивується: «Всі прекрасно бачать, у якому стані там експонати. Фактично, побудова центру є досить дивною, враховуючи те, у якому стані сам «Шевченківський гай».
Усі звинувачення влада відкидає. Мовляв, побудова такого візит-центру – це світовий досвід і потреба в ньому виникла давно. У приміщенні справді буде чимала кав'ярня, але її господарів шукатимуть через відкритий конкурс. Із громадськістю це не обговорювали, бо законодавство дозволяє уникнути в цьому питанні розмов із львів'янами.
«Так, це буде зона харчування. Скоріше за все, на конкурсних засадах буде залучений оператор, який здійснюватиме надання цих послуг», – каже , в.о. начальника управління культури Львівської міськради Михайло Мороз.
«Це є зона швидкого харчування. Це ніякий не ресторан. Це швидке харчування, щоб великі потоки людей, туристів могли одночасно похарчуватися. Це є кухня. Просто мусить бути кухня, щоб це готувати», – пояснює розміри приміщення директор музею Роман Назаровець.
Коли розпочнуть спорудження візит-центру – міська влада поки що не знає. Наразі там триває розробка кошторисної документації, після чого оголосять тендер на пошук підрядника.